Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jezioro i góry w jednym? Wybierz się do Żywca!

Dodano:

Jeżeli jesteś miłośnikiem zimowego szaleństwa na nartach, sankach czy snowboardzie, a z drugiej strony lubisz podziwiać zimowy krajobraz z jeziorem w roli głównej, koniecznie wybierz się w okolice Beskidu Żywieckiego. Miasto Żywiec przyciąga turystów z całej Polski. Co takiego ma do zaoferowania? Przekonaj się sam!

Małe miasto, wiele atrakcji

Żywiec to ponad 30-tysięczne miasto leżące na terenie województwa śląskiego. Znajduje się tuż obok Jeziora Żywieckiego, które zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, przyciąga wielu turystów. W okolicach Żywca każdy znajdzie coś dla siebie – dla miłośników wędrówek są szlaki turystyczne, dla osób wolących zwiedzanie – muzea i zamki zaś dla zapalonych narciarzy – wyciągi narciarskie!

Wiele do zwiedzania

Zacznijmy od bardziej miejskich atrakcji. Co warto zobaczyć w mieście? Z pewnością jednym z najbardziej znanych miejsc w Żywcu jest Muzeum Browaru. Tematyczne wystawy prezentują dzieje piwa od czasów średniowiecza po dziś dzień. Przewodnik podczas zwiedzania wyjaśnia, jak powstaje ten trunek oraz jak na przestrzeni lat zmieniła się technika jego wykonywania.

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników zamków, gdyż w Żywcu można podziwiać aż dwa – Stary oraz Nowy Zamek, zwany również Pałacem Habsburgów. W Starym Zamku znajduje się obecnie siedziba Muzeum Miejskiego w Żywcu. W okolicy obu zamków znajduje się Park Zamkowy, uznawany za największą atrakcję turystyczną Żywca. Na jego terenie znajduje się Domek Chiński, piękna fontanna, plac zabaw i mini ZOO, Ogród Różany oraz ławeczka upamiętniająca Alicję Habsburg. To wspaniałe miejsce na zimowy spacer!

Rzecz jasna miejscem, które nie sposób pominąć, jest miejski Rynek. W jego centralnej części znajduje się rzeźba świętego Floriana, a całość otaczają piękne odnowione kamienice.

Coś dla sportowców

Osoby lubiące spędzać czas aktywnie, z pewnością znajdą w Żywcu i okolicach atrakcje dla siebie. Tamtejsze tereny obfitują w szlaki turystyczne. Warto przejść się Szlakiem Zabytków Architektury Miasta Żywca, Przyrodniczym Szlakiem Spacerowym po Żywcu oraz Szlakiem Właścicieli Miasta Żywca. Miłośnicy górskich wędrówek mogą ruszyć na szlaki górskie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego.

Dodatkowo sporym atutem Żywca jest jezioro, na którym można żeglować, a także spróbować swoich sił w windsurfingu. Zimą pozostaje podziwiać piękne widoki zamarzniętej tafli.

Z uroków Żywca i okolic mogą skorzystać również miłośnicy sportów zimowych. Zapewniają to okoliczne wyciągi narciarskie, z których chętnie korzystają zarówno amatorzy, jak i osoby świetnie jeżdżące na nartach oraz snowboardzie. 

Szukasz miejsca na zimowy, aktywny wypoczynek? Zajrzyjcie do naszej galerii i przekonajcie się na własne oczy, jakie piękne widoki zapewnia wizyta w Żywcu i okolicach!

Ładowanie Rozmowy