Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Kontakt

Silesia.info.pl to portal informacyjny o zasięgu regionalnym i lokalnym. Nasi użytkownicy mają nie tylko możliwość przejrzeć najważniejsze informacje z regionu, ale mogą również uzyskać wygodny dostęp do pozostałych portali sieci.

Nasze motto brzmi: Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw.

Silesia.info.pl to również sieć 19 dynamicznie rozwijających się portali miejskich, stworzona i rozwijana przez agencję interaktywną Silnet Media. Od 2000 roku Silnet Media specjalizuje się w projektowaniu rozwiązań internetowych, grafiki reklamowej, kampanii reklamowych w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych.

Głównym założeniem portali miejskich jest przekazywanie zawsze aktualnych i wiarygodnych informacji dotyczących życia w danym mieście. Dzięki tworzeniu autorskich tekstów, współpracy z lokalnymi mediami, ośrodkami sportu czy kultury, portale miejskie sieci silesia.info.pl stanowią rzetelne źródło informacji.

Dbałość o użyteczność serwisów, ich aktualność i ciekawą zawartość doceniają setki tysięcy użytkowników, którzy miesięcznie generują ponad 2 miliony odsłon.

Nasz zespół

Redakcja

 • Karolina Bauszek

  Karolina Bauszek - Redaktor naczelna

  Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Lubi teatr, dobre kino i starego rocka. Uzależniona od kawy i wszelkich podróży. Od 2011 roku członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego oraz od 2014 roku Studenckiej Organizacji Public Relations "PRogress".

  karolina.bauszek@silesia.info.pl
 • Justyna Romańczyk

  Justyna Romańczyk - Koordynator redakcji

  Miłośniczka zwierząt, muzyki i dobrego jedzenia. Uwielbia podróżować i spędzać czas na wolnym powietrzu. Lubi pytać i lubi wiedzieć.

  justyna.romanczyk@silesia.info.pl
 • Sylwia Gerlaczek

  Sylwia Gerlaczek - Redaktor

  Socjolog, absolwentka Politechniki Śląskiej. Interesuje się psychologią społeczną i literaturą (głównie filozofia, psychologia). Zajmuje się również wolontariatem, a jej pasją są górskie wędrówki.

  sylwia.gerlaczek@silesia.info.pl
 • Magdalena Mikrut-Majeranek

  Magdalena Mikrut-Majeranek - Dziennikarz

  Dziennikarz, kulturoznawca i medioznawca, dr nauk humanistycznych. Miłośniczka teatru tańca współczesnego i dramatycznego oraz dobrej literatury. Interesuje się historią regionu oraz komunikacją intermedialną.

  magdalena.majeranek@silesia.info.pl
 • Magdalena Świerczek

  Magdalena Świerczek - Dziennikarz

  Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Lubi spędzać czas wolny z dobrą książką lub filmem. Miłośniczka historii, komiksów, gier wideo i jogi.

  magdalena.swierczek@silesia.info.pl
 • Wioletta Baborska

  Wioletta Baborska - Redaktor/dziennikarz

  Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się krajami azjatyckimi, ich kulturą i językiem. Właścicielka psa i kota oraz miłośniczka wszystkich czworonogów.

  wioletta.baborska@silesia.info.pl

Marketing

 • Aleksandra Głodek

  Aleksandra Głodek - Manager

  Absolwentka Politechniki Śląskiej, w firmie odpowiada za wyznaczanie i realizację strategii rozwoju. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia. Prywatnie mama dwóch uroczych dziewczynek.

  aleksandra.glodek@silesia.info.pl
 • Iwona Lupa

  Iwona Lupa - Sales manager

  Konsekwentna, nie poddaje się trudnym sytuacjom zawsze walczy do końca. Uwielbia zwierzęta, dobrą kuchnię i spokojną muzykę.

  iwona.lupa@silesia.info.pl
 • Katarzyna Niekrasz

  Katarzyna Niekrasz - Sales manager

  Uśmiechnięta i miła. Lubi kontakt z ludźmi. Dąży do celu, łatwo się nie poddaje. Uwielbia podróże.

  katarzyna.niekrasz@silesia.info.pl

Dziennikarze współpracujący

 • Wojciech Kocjan

  Wojciech Kocjan - Dziennikarz

  Wierzy, że dziennikarstwo to służba, a w codziennej pracy ceni sobie przede wszystkim kontakt z ludźmi. Gdy akurat nie zajmuje się sprawami lokalnymi, udziela się w branży gier wideo. Obok dziennikarstwa interesuje się również zagadnieniami z zakresu public relations i marketingu.

  wojciech.kocjan@silesia.info.pl
 • Karolina Goik

  Karolina Goik - Dziennikarz

  Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zawsze dążąca do celu wesoła osoba. Interesuje się muzyką i dobrym filmem. W wolnym czasie dużo podróżuje i odwiedza nowe miejsca.

  karolina.goik@silesia.info.pl
 • Joanna Zegarlicka

  Joanna Zegarlicka - Dziennikarz

  Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Śląskiego, obecnie doktorantka literaturoznawstwa. W Mikołowie zakochana z wzajemnością. Zawsze we właściwym miejscu, o właściwym czasie. Bada historię skomplikowaną Śląska i Małopolski, oprócz książek pasjonuje ją muzyka i fotografia. Psi człowiek.

  joanna.zegarlicka@silesia.info.pl
 • Agnieszka Lewko

  Agnieszka Lewko - Dziennikarz

  Ukończyła filologię polską z dziennikarstwem na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się kulturą, literaturą i filmografią indyjską, bardzo lubi reportaże polskich autorów oraz stare amerykańskie filmy gangsterskie. Relaksuje ją bieganie, jazda na nartach, chodzenie na długie spacery, podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc.

  agnieszka.lewko@silesia.info.pl

Praktyki w redakcji

Redakcja SIlesia.info.pl zaprasza do siebie osoby chcące odbyć praktyki lub staż!

 • masz lekkie pióro i planujesz swoją przyszłość związać z dziennikarstwem?
 • chcesz pracować u boku doświadczonych dziennikarzy i poznać warsztat ich pracy?
 • interesujesz się tym, co dzieje się w Twoim mieście i regionie?
 • szukasz możliwości odbycia praktyk lub stażu?

Zapraszamy do nas!

Podczas praktyk:

 • dowiesz się jak w praktyce wygląda praca dziennikarza w lokalnych portalach informacyjnych
 • zobaczysz, jak wygląda praca w redakcji
 • nauczysz się pisać artykuły zgodnie ze sztuką dziennikarską
 • poznasz podstawy SEO

Napisz do nas na info@silesia.info.pl
Po odbyciu praktyk lub stażu istnieje również możłiwość nawiazania dłuższej współpracy!