Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Kontakt

Silesia.info.pl to portal informacyjny o zasięgu regionalnym i lokalnym. Nasi użytkownicy mają nie tylko możliwość przejrzeć najważniejsze informacje z regionu, ale mogą również uzyskać wygodny dostęp do pozostałych portali sieci.

Nasze motto brzmi: Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw.

Silesia.info.pl to również sieć 19 dynamicznie rozwijających się portali miejskich, stworzona i rozwijana przez agencję interaktywną Silnet Media. Od 2000 roku Silnet Media specjalizuje się w projektowaniu rozwiązań internetowych, grafiki reklamowej, kampanii reklamowych w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych.

Głównym założeniem portali miejskich jest przekazywanie zawsze aktualnych i wiarygodnych informacji dotyczących życia w danym mieście. Dzięki tworzeniu autorskich tekstów, współpracy z lokalnymi mediami, ośrodkami sportu czy kultury, portale miejskie sieci silesia.info.pl stanowią rzetelne źródło informacji.

Dbałość o użyteczność serwisów, ich aktualność i ciekawą zawartość doceniają setki tysięcy użytkowników, którzy miesięcznie generują ponad 2 miliony odsłon.

Nasz zespół

Redakcja

 • Karolina Bauszek

  Karolina Bauszek - Redaktor naczelna

  Pracę w mediach zaczęłam jeszcze na studiach. Zawód dziennikarza to dla mnie pasja. Piszę o sprawach społecznych i aktualnych wydarzeniach w aglomeracji. Prywatnie jestem miłośniczką literatury, podróży i śląskiej kultury.

  karolina.bauszek@silesia.info.pl
 • Justyna Romańczyk

  Justyna Romańczyk - Koordynator redakcji

  Miłośniczka zwierząt, muzyki i dobrego jedzenia. Uwielbia podróżować i spędzać czas na wolnym powietrzu. Lubi pytać i lubi wiedzieć.

  justyna.romanczyk@silesia.info.pl
 • Sylwia Machowska

  Sylwia Machowska - Redaktor

  Socjolog, absolwentka Politechniki Śląskiej. Interesuje się psychologią społeczną i literaturą (głównie filozofia, psychologia). Zajmuje się również wolontariatem, a jej pasją są górskie wędrówki.

  sylwia.machowska@silesia.info.pl
 • Magdalena Świerczek

  Magdalena Świerczek - Dziennikarz

  Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Lubi spędzać czas wolny z dobrą książką lub filmem. Miłośniczka historii, komiksów, gier wideo i jogi.

  magdalena.swierczek@silesia.info.pl
 • Wioletta Baborska

  Wioletta Baborska - Redaktor/dziennikarz

  Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się krajami azjatyckimi, ich kulturą i językiem. Właścicielka psa i kota oraz miłośniczka wszystkich czworonogów.

  wioletta.baborska@silesia.info.pl

Marketing

 • Aleksandra Głodek

  Aleksandra Głodek - Manager

  Absolwentka Politechniki Śląskiej, w firmie odpowiada za wyznaczanie i realizację strategii rozwoju. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia. Prywatnie mama dwóch uroczych dziewczynek.

  aleksandra.glodek@silesia.info.pl
 • Iwona Lupa

  Iwona Lupa - Sales manager

  Konsekwentna, nie poddaje się trudnym sytuacjom zawsze walczy do końca. Uwielbia zwierzęta, dobrą kuchnię i spokojną muzykę.

  iwona.lupa@silesia.info.pl

Dziennikarze współpracujący

 • Karolina Goik

  Karolina Goik - Dziennikarz

  Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Zawsze dążąca do celu wesoła osoba. Interesuje się muzyką i dobrym filmem. W wolnym czasie dużo podróżuje i odwiedza nowe miejsca.

  karolina.goik@silesia.info.pl
 • Agnieszka Lewko

  Agnieszka Lewko - Dziennikarz

  Ukończyła filologię polską z dziennikarstwem na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się kulturą, literaturą i filmografią indyjską, bardzo lubi reportaże polskich autorów oraz stare amerykańskie filmy gangsterskie. Relaksuje ją bieganie, jazda na nartach, chodzenie na długie spacery, podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc.

  agnieszka.lewko@silesia.info.pl
 • Magdalena Mikrut-Majeranek

  Magdalena Mikrut-Majeranek - Dziennikarz

  Dziennikarz, historyk, kulturoznawca. Pisze, fotografuje, utrwalając mijające chwile i redaguje. Najbardziej interesuje ją historia Górnego Śląska, teatr oraz kwestie społeczne. Uważa, że dobre tematy na artykuły „leżą na ulicy”. Potrzeba jedynie odrobinę wrażliwości, żeby dostrzec ich potencjał.

  magdalena.majeranek@silesia.info.pl
 • Sara Synowiec

  Sara Synowiec - Dziennikarz

  Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Lubi poznawać kultury innych krajów, a jej pasją jest nauka nowych języków. Wolny czas spędza z dobrą kawą i książką.

  sara.synowiec@silesia.info.pl
 • Krzysztof Chmielewski

  Krzysztof Chmielewski - Dziennikarz

  Z wykształcenia literaturoznawca, na co dzień zawodowo zajmuje się jednak fotografią, pisaniem i... winem. Miłośnik historii Górnego Śląska, czarnego humoru i garażowych kapel. Z mediami lokalnymi związany jest, z przerwami, od 2008 roku.

  krzysztof.chmielewski@silesia.info.pl
 • Kamila Marszołek

  Kamila Marszołek - Dziennikarz

  Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się kryminalistyką oraz psychologią. Miłośniczka zwierząt. Wolny czas lubi spędzać z dobrą książką lub podcastem.

  karolina.marszolek@silesia.info.pl

Praktyki w redakcji

Redakcja SIlesia.info.pl zaprasza do siebie osoby chcące odbyć praktyki lub staż!

 • masz lekkie pióro i planujesz swoją przyszłość związać z dziennikarstwem?
 • chcesz pracować u boku doświadczonych dziennikarzy i poznać warsztat ich pracy?
 • interesujesz się tym, co dzieje się w Twoim mieście i regionie?
 • szukasz możliwości odbycia praktyk lub stażu?

Zapraszamy do nas!

Podczas praktyk:

 • dowiesz się jak w praktyce wygląda praca dziennikarza w lokalnych portalach informacyjnych
 • zobaczysz, jak wygląda praca w redakcji
 • nauczysz się pisać artykuły zgodnie ze sztuką dziennikarską
 • poznasz podstawy SEO

Napisz do nas na info@silesia.info.pl
Po odbyciu praktyk lub stażu istnieje również możłiwość nawiazania dłuższej współpracy!