Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Kontakt

Silesia.info.pl to portal informacyjny o zasięgu regionalnym i lokalnym. Nasi użytkownicy mają nie tylko możliwość przejrzeć najważniejsze informacje z regionu, ale mogą również uzyskać wygodny dostęp do pozostałych portali sieci.

Nasze motto brzmi: Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw.

Silesia.info.pl to również sieć 19 dynamicznie rozwijających się portali miejskich, stworzona i rozwijana przez agencję interaktywną Silnet Media. Od 2000 roku Silnet Media specjalizuje się w projektowaniu rozwiązań internetowych, grafiki reklamowej, kampanii reklamowych w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych.

Głównym założeniem portali miejskich jest przekazywanie zawsze aktualnych i wiarygodnych informacji dotyczących życia w danym mieście. Dzięki tworzeniu autorskich tekstów, współpracy z lokalnymi mediami, ośrodkami sportu czy kultury, portale miejskie sieci silesia.info.pl stanowią rzetelne źródło informacji.

Dbałość o użyteczność serwisów, ich aktualność i ciekawą zawartość doceniają setki tysięcy użytkowników, którzy miesięcznie generują ponad 2 miliony odsłon.

Nasz zespół

Redakcja

 • Karolina Bauszek-Żurek

  Karolina Bauszek-Żurek - Redaktor naczelna

  Pracę w mediach zaczęłam jeszcze na studiach. Zawód dziennikarza to dla mnie pasja. Piszę o sprawach społecznych i aktualnych wydarzeniach w aglomeracji. Prywatnie jestem miłośniczką literatury, podróży i śląskiej kultury.

  karolina.zurek@silesia.info.pl
 • Justyna Romańczyk

  Justyna Romańczyk - Koordynator redakcji

  Miłośniczka zwierząt, muzyki i dobrego jedzenia. Uwielbia podróżować i spędzać czas na wolnym powietrzu. Lubi pytać i lubi wiedzieć.

  justyna.romanczyk@silesia.info.pl
 • Sylwia Machowska

  Sylwia Machowska - Redaktor

  Socjolog, absolwentka Politechniki Śląskiej. Interesuje się psychologią społeczną i literaturą (głównie filozofia, psychologia). Zajmuje się również wolontariatem, a jej pasją są górskie wędrówki.

  sylwia.machowska@silesia.info.pl
 • Magdalena Świerczek

  Magdalena Świerczek - Dziennikarz

  Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Lubi spędzać czas wolny z dobrą książką lub filmem. Miłośniczka historii, komiksów, gier wideo i jogi.

  magdalena.swierczek@silesia.info.pl

Marketing

 • Aleksandra Głodek

  Aleksandra Głodek - Manager

  Absolwentka Politechniki Śląskiej, w firmie odpowiada za wyznaczanie i realizację strategii rozwoju. Zawsze uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia. Prywatnie mama dwóch uroczych dziewczynek.

  aleksandra.glodek@silesia.info.pl
 • Iwona Lupa

  Iwona Lupa - Sales manager

  Konsekwentna, nie poddaje się trudnym sytuacjom zawsze walczy do końca. Uwielbia zwierzęta, dobrą kuchnię i spokojną muzykę.

  iwona.lupa@silesia.info.pl

Dziennikarze współpracujący

 • Sara Synowiec

  Sara Synowiec - Dziennikarz

  Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Lubi poznawać kultury innych krajów, a jej pasją jest nauka nowych języków. Wolny czas spędza z dobrą kawą i książką.

  sara.synowiec@silesia.info.pl
 • Krzysztof Chmielewski

  Krzysztof Chmielewski - Dziennikarz

  Z wykształcenia literaturoznawca, na co dzień zawodowo zajmuje się jednak fotografią, pisaniem i... winem. Miłośnik historii Górnego Śląska, czarnego humoru i garażowych kapel. Z mediami lokalnymi związany jest, z przerwami, od 2008 roku.

  krzysztof.chmielewski@silesia.info.pl
 • Kamila Marszołek

  Kamila Marszołek - Dziennikarz

  Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Interesuje się kryminalistyką oraz psychologią. Miłośniczka zwierząt. Wolny czas lubi spędzać z dobrą książką lub podcastem.

  kamila.marszolek@silesia.info.pl
 • Weronika Myszka

  Weronika Myszka - Dziennikarz

  Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Lubi dobre poczucie humoru i otwartych ludzi. Hobbystycznie czyta nietypowe książki i śledzi poczynania reżyserów: Tima Burtona i Quentina Tarantino.

  weronika.myszka@silesia.info.pl

Praktyki w redakcji

Redakcja SIlesia.info.pl zaprasza do siebie osoby chcące odbyć praktyki lub staż!

 • masz lekkie pióro i planujesz swoją przyszłość związać z dziennikarstwem?
 • chcesz pracować u boku doświadczonych dziennikarzy i poznać warsztat ich pracy?
 • interesujesz się tym, co dzieje się w Twoim mieście i regionie?
 • szukasz możliwości odbycia praktyk lub stażu?

Zapraszamy do nas!

Podczas praktyk:

 • dowiesz się jak w praktyce wygląda praca dziennikarza w lokalnych portalach informacyjnych
 • zobaczysz, jak wygląda praca w redakcji
 • nauczysz się pisać artykuły zgodnie ze sztuką dziennikarską
 • poznasz podstawy SEO

Napisz do nas na info@silesia.info.pl
Po odbyciu praktyk lub stażu istnieje również możłiwość nawiazania dłuższej współpracy!