Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Bezpieczne Wakacje z 3 Stawami!

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Letni vibe wisi w powietrzu - to znak, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami.

Letni vibe wisi w powietrzu - to znak, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. By spędzić je bezpiecznie i mieć z nimi tylko dobre wspomnienia, warto się przygotować. Jak? Z pomocą przychodzi Centrum Handlowe 3 Stawy w Katowicach z akcją Bezpieczne Wakacje, która odbędzie się pod okiem m.in. ratowników górskich i medycznych. Kiedy? W sam raz przed długo wyczekiwanym wypoczynkiem, czyli tuż po zakończeniu roku szkolnego: w sobotę i niedzielę 25-26 czerwca.

Możliwość wcielenia się w ratownika medycznego, ekstremalny przejazd karetką z okularami VR, a może nauka pierwszej pomocy? To tylko kilka atrakcji, które zaplanowano na 25 i 26 czerwca w 3 Stawach w godz. 11:00-17:00. Wakacje to czas zabawy i relaksu, na które wszyscy tak długo czekaliśmy – zbliżający się event to świetna okazja, aby dowiedzieć się w jaki sposób je zaplanować, aby były bezpieczne.

Podczas eventu uczestnicy będą mogli m.in.:

  • nauczyć się na specjalnych fantomach i z wykorzystaniem defibrylatora AED jak prawidłowo przeprowadzić pierwszą pomoc,
  • dowiedzieć się jak prawidłowo skompletować apteczkę i w jaki sposób reagować w sytuacjach nagłego zagrożenia podczas wypoczynku, 
  • przeprowadzić analizę składu ciała,
  • wziąć udział w ekstremalnym przejeździe karetką dzięki okularom VR.

A co z miłośnikami sportu? Porady z dziedziny outdooru! Specjaliści od survivalowych wypraw i nie tylko, zaprezentują niezbędny sprzęt i wyposażenie do bezpiecznego wypoczynku, a także podzielą się cennymi poradami - jak zorganizować awaryjny biwak, jak rozpalić ogień i w jaki sposób przygotować się do spędzenia nocy w terenie. 


O centrum

3 Stawy w Katowicach to jedno z pierwszych centrów handlowych na Śląsku. Zlokalizowane jest zaledwie 3 km od ścisłego centrum stolicy regionu, w bezpośrednim sąsiedztwie popularnej autostrady A4 i Doliny Trzech Stawów, od której centrum wzięło swoją nazwę. Powierzchnia całkowita centrum wynosi 40 000 m², na których mieści się hipermarket spożywczy Auchan oraz sklepy i punkty usługowe takich marek jak: Empik, H&M, Rossmann, RTV EURO AGD, PEPCO, JYSK, TEDI, CCC, Half Price a także Klub Fitness Fabryka Formy. Dla klientów przygotowano łącznie 1800 miejsc na parkingach podziemnym i naziemnym. W strefie zewnętrznej centrum działają sklepy popularnych marek polskich i międzynarodowych wielu branż: market budowlany Leroy Merlin, sklepy z elektroniką - Media Markt i Media Expert, sportowe - Decathlon i Ski Team, a także Komfort, Action, KFC, Kakadu, Outlet Nexterio i Flügger.