Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Lampy elewacyjne, jak ciekawie oświetlić swój dom?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

Każdy, kto myśli o tym, aby ciekawie, a zarazem w elegancki sposób oświetlić swój dom, powinien wziąć pod uwagę lampy elewacyjne. Są to oprawy przeznaczone do montażu bezpośrednio w ścianie lub na elewacji budynku, które przy okazji wyróżniają się zwiększoną odpornością na oddziaływanie takich czynników jak kurz, czy wilgoć. Są one dostępne w różnych wymiarach i kształtach, a do tego można wybierać spośród wielu modeli ciekawych pod kątem samego wykończenia.

Lampy elewacyjne to gwarancja pełnej funkcjonalności

Planując oświetlić wejście do domu, taras, bramę garażową czy też przestrzeń wokół schodów, nie ma lepszego wyboru niż lampy elewacyjne. Są one doskonale przystosowane do tego, aby służyć jako zewnętrzne oświetlenie budynku i to pod wieloma względami. Zapewniają m.in. ogromną wygodę użytkowania pod kątem funkcjonalności. Wiele z nich daje możliwość regulacji kąta padania strumienia światła, a niektóre z nich mają nawet opcję ścieniania czy zmiany koloru światła. Najnowocześniejsze modele mogą być sterowane za pośrednictwem wi-fi i głosowo.

Ponadto można znaleźć lampy elewacyjne z czujnikiem ruchu, co będzie idealnym wyjściem dla tych, którzy nie chcą, by paliły się one przez cały czas, a jedynie wtedy, kiedy ktoś będzie obok przechodził albo przejeżdżał. W takich oprawach można regulować czas pracy, a także zasięg czujnika, co daje możliwość doskonałego dopasowania do potrzeb użytkownika.

Kinkiety, a także pozostałe lampy zewnętrzne przeznaczone do montażu na elewacji czy ścianie, są bardzo proste w instalacji, przez co większość osób decyduje się montować je samodzielnie. W zależności od stopnia ochrony przed wilgocią i kurzem, można wieszać je w miejscach bezpośrednio narażonych na deszcz lub pod zadaszeniem. Im większy współczynnik IP, tym lepiej. Dla jak najbardziej skutecznej ochrony przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, warto zdecydować się na oprawy o klasie szczelności IP65.

Wybór lamp tego typu jest bardzo szeroki, co przekłada się na wysoką estetykę

Nie da się ukryć, że dla wielu osób najważniejszą kwestią przy wyborze lamp zewnętrznych jest to, aby pasowały one do pozostałych elementów aranżacji budynku. W przypadku opraw elewacyjnych, jest to jak najbardziej możliwe. Są one bowiem dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, a do tego mogą mieć różne kolory i być wykończone na wysoki połysk czy mat. Ponadto takie lampy są dostępne w wersji z kloszem przezroczystym lub mlecznym, a także w opcji, gdzie jest on całkowicie niewidoczny.

W przypadku klasycznego stylu budynku, bardzo dobrze sprawdzą się lampy elewacyjne z kloszem w kształcie latarni. Do wyboru są takie w kolorze białym lub czarnym. Właściciele nowoczesnych domów, mogą postawić natomiast na minimalistyczne lampy w kształcie tuby lub sześcianu. Nie mają one dodatkowych zdobień, przez co będą pasowały do każdego rodzaju elewacji.

Co istotne, wszystkie je można kupić jako oświetlenie LED, dzięki czemu będzie ono niezwykle energooszczędne.

Sprawdź pełną ofertę ELED.pl - oświetlenie LED na miarę Twoich potrzeb!

Ładowanie Rozmowy