Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zarabiaj, oszczędzaj, bądź eko - Niewiarygodnie prosty sposób na dodatkowe pieniądze

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Dzielenie się jest modne. W końcu dzięki temu możesz dbać o środowisko naturalne, a przy okazji pomagasz nie tylko najbliższej rodzinie, ale również sąsiadom lub nawet nieznanym osobom. Dzięki temu pokazujesz swoje ogromne serce i chęć podzielenia się tym, co masz z drugą osobą. Właśnie dlatego gospodarka współdzielenia to sposób na poznanie wielu ciekawych ludzi, a przy okazji sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Ty również możesz z tego skorzystać. Wystarczy, że udostępnisz innym rzeczy, które masz w domu. Bardzo proste, prawda? W takim razie dowiedz się, jak to zrobić!

Jak można pożyczać swoje rzeczy?

To już postanowione i chcesz zacząć pożyczać swoje rzeczy, sprzęty i akcesoria? W takim razie musisz znaleźć odpowiednie miejsce, gdzie umieścisz ogłoszenie. Dzięki temu zwiększysz swój zasięg, ale też zrobisz nieco pieniędzy. Przy tym właściwie nic nie musisz robić. Wystarczy tylko, że postanowisz podzielić się swoją własnością.

Jednak pamiętaj o tym, że niewiele stron zapewnia dobre warunki do wystawiania ogłoszeń, które mają na celu pożyczanie i udostępnianie, a nie sprzedawanie przedmiotów. Dlatego korzystaj tylko ze specjalnie przygotowanych witryn jak Lokpo. Wystarczy, że zarejestrujesz się, uzupełnisz podstawowe informacje i...to już wszystko, więc możesz zacząć wstawiać ogłoszenia. Dla zwiększenia zasięgu udostępnij post w social mediach lub powiadom osobiście sąsiadów i znajomych.

Ważne jest także to, że korzystając ze specjalnie przygotowanych stron, zyskujesz dodatkowe zabezpieczenie, jakie daje konieczność rejestracji. Poza tym zawsze możesz zażądać od drugiej osoby depozyt bądź spisać umowę.

Jakie rzeczy warto udostępniać?

Tak naprawdę możesz pożyczać wszystko, co masz w domu. W końcu nigdy nie wiesz, czego akurat inni potrzebują. Może zbliżają się urodziny sąsiadki z naprzeciwka i potrzebuje krzesło, jeszcze jeden talerz, dłuższy obrus lub paterę, którą ty masz w kredensie. Gdy zauważysz, że nowe osoby wprowadzają się na Twoją ulicę, to możesz dodać ogłoszenie ze swoim sprzętem, np. wiertarką, wkrętarką, drabiną, szpachlami itp. W końcu to na pewno im się przyda. Widzisz zatem, że wybór jest naprawdę spory, a ty tylko na tym zyskujesz.

Zwróć także uwagę na to, iż nie musisz ograniczać się jedynie do pożyczania rzeczy. Możesz też zaproponować usługę, np. pomoc w skoszeniu trawnika, przycięcia drzewa, wniesienie mebli, a nawet pomalowanie płotu.

5 powodów, dla których warto pożyczać

Istnieje naprawdę wiele korzyści, jakie wynikają z pożyczania. W końcu sama świadomość, że pomagasz nawet komuś, kogo nie znasz, jest budująca. Poza tym stajesz się również wzorem postępowania, z którego mogą czerpać inne osoby lub Twoje dzieci. Przy okazji kierujesz się nie tylko samą ideą pomagania, ale również zyskujesz na tym pieniądze oraz pewność, że przedmiot wróci do Ciebie.

Zarobisz

Od teraz ubrania, które od dawna leżą w szafie bądź sprzęty czekający na kolejny remont mogą zyskać nowe życie, a przy okazji nieco zarobisz. Wystarczy, że dodasz ogłoszenie, ustalisz kwotę, za jaką chcesz wypożyczyć swoje narzędzia, meble itp., a nawet nie zauważysz, kiedy przybędzie Ci pieniędzy w portfelu, a to wszystko dzięki pomaganiu.

Możesz też wykorzystać serwis jako pracę dorywczą. Wystarczy, że zaoferujesz jakąś usługę, którą wykonasz w wolnym czasie i określisz, ile to będzie kosztowało. Szczególnie jest to przydatna opcja do nastolatków, którzy chcą sobie dorobić w wolnym czasie.

Postąpisz ekologicznie

Walka z nadmiernym konsumpcjonizmem i dbanie o środowisko naturalne to dwie rzeczy, które możesz wspomóc w trakcie udostępniania swoich rzeczy, a także podczas wypożyczania sprzętów od innych osób. Dzięki temu staniesz się proekologiczny, bo zmniejszy się potrzeba kupowania nowych przedmiotów lub ubrań. Jest to ważne tym bardziej dlatego, że większość z nich nie nadaje się do recyklingu. Dlatego masz szansę, by zacząć poprawiać stan środowiska naturalnego.

Poznasz nowych ludzi

Tworzenie bardziej zjednoczonej i wspierającej się społeczności lokalnej, to jeden z najważniejszych celów, do których dąży pożyczanie swojej własności. Dzięki temu masz też możliwość lepszego poznania osób, które mieszkają tuż obok Ciebie. W końcu znajomość nie musi kończyć się na jednorazowej pomocy. Wystarczy, że przy oddawaniu sprzętu zaproponujesz kawę lub herbatę drugiej osobie.

Zaoszczędzisz

Zwróć uwagę na to, że korzystając ze strony, na której udostępnisz swoją własność, możesz sporo zaoszczędzić. W końcu nie musisz kupować już sprzętów, które są Ci potrzebne tylko na chwilę, bo możesz to od kogoś pożyczyć. Ważne jest także to, że Twój dom lub mieszkanie będzie mniej zagracone, bo nie musisz już szukać miejsca na nowe ubrania bądź dodatkowe narzędzia. Dzięki temu możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również wolną przestrzeń.

Staniesz się wzorem

Ważne jest to, że pożyczanie zasługuje na pochwałę, a Ty biorąc udział w tym przedsięwzięciu, stajesz się wzorem postępowania dla innych osób. Dzięki Tobie inni zaczną dostrzegać korzyści z udostępniania swoich ubrań, sprzętów lub mebli. Zwróć także uwagę na to, że zaczniesz szerzyć ideę wzajemnego pomagania wśród lokalnej społeczności.

Nie czekaj, zarejestruj się na LokPo już dziś i zacznij czerpać korzyści z lokalnego pożyczania!

Ładowanie Rozmowy