Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wpływ renowacji dachu z papy na wartość nieruchomości

Dodano: , źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Na wartość nieruchomość wpływa nie tylko jej lokalizacja, powierzchnia czy standard wykończenia, ale także stan techniczny. Jeśli niebawem planujesz sprzedać swój dom, wartym rozważenia pomysłem może być wykonanie niezbędnych prac renowacyjnych dachu. 

Stan techniczny nieruchomości jest jednym z najważniejszych parametrów wpływających na wartość nieruchomości. Jeśli chcesz sprzedać dom wolnostojący i zależy Ci na utrzymaniu atrakcyjnej ceny, zadbana elewacja, szczelne okna i zadbany dach powinny być absolutnym standardem.

Dach z papy – jak sprawdzić jego stan przed sprzedaż nieruchomości?

Papa jest jednym z najpopularniejszych materiałów służących do pokrywania dachów płaskich i spadzistych w domach wolnostojących. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest atrakcyjna cena i wieloletnia trwałość- odpowiednio konserwowane pokrycie z papy może zachować swoje właściwości nawet przez 30 lat. Aby jak najdłużej wyglądała atrakcyjnie, zachowując swoje właściwości hydro i termoizolacyjne, warto wykonywać przegląd dachu przynajmniej raz do roku. Jakie czynności warto wykonać i na co warto zwrócić szczególną uwagę? 

Przegląd dachu – na co warto zwrócić uwagę?

Wykonując przegląd, warto przede wszystkim oczyścić dach z zalegających na nim liści, gałęzi czy kurzu. Do tego celu świetnie sprawdzi się myjka ciśnieniowa. Najważniejszą częścią prac powinna być jednak ocena stanu pokrycia pod kątem ewentualnych purchli, spękań, wybrzuszeń czy ubytków papy. Szczególną uwagę warto zwrócić na miejsce wyjątkowo narażone na ich występowanie: okolice okien dachowych, kominów i wylotów wentylacyjnych.

Renowacja dachu z papy – kiedy warto ją wykonać?

Jeśli na powierzchni dachu zauważysz uszkodzenia w postaci pęknięć czy wybrzuszeń, warto zająć się nimi „od ręki”. W przeciwnym razie, na skutek działania wilgoci, promieniowania UV i zmian temperatur mogą one się powiększyć, powodując przeciekanie pokrycia. A to, jak nietrudno zgadnąć, niesie za sobą konsekwencje w postaci utraty właściwości termo i hydroizolacyjnych dachu, zawilgocenia pomieszczeń czy nieatrakcyjnych zacieków na suficie i ścianach. Najlepszym momentem na wykonanie przeglądu i renowacji dachu jest wiosna i lato, kiedy temperatury oscylują w okolicach 15 stopni Celsjusza, a ryzyko opadów atmosferycznych jest stosunkowo niewielkie. 

Czy warto przeprowadzić renowację dachu z papy samodzielnie?

Samodzielne przeprowadzenie renowacji dachu z papy wymaga choćby średniej wiedzy na temat samego materiału, wykorzystywanych podczas remontu produktów oraz zasad ich aplikacji. Bez niej własnoręczne wykonywania prac może okazać się bardzo ryzykowne i narazić Cię na dodatkowe koszty.

 

Źródło: https://www.dohmann.pl/oferta/naprawa-i-renowacja-dachu-z-papy/

Ładowanie Rozmowy