Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jak leczy się wypadanie włosów? Kiedy możemy zdecydować się na przeszczepianie włosów?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

Wypadanie włosów dotyka coraz większej liczby mężczyzn i coraz liczniejszej grupy kobiet. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które mogą mieć wiele różnych przyczyn, od genetycznych po chorobowe. Jak leczy się wypadanie włosów? Kiedy możemy zdecydować się na przeszczepianie włosów? Na jakie rodzaje łysienia jest on skuteczną metodą?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie są rodzaje łysienia
  • kto może poddać się zabiegowi przeszczepiania włosów
  • czy transplantacja włosów jest bezpieczna?

Według danych statycznych nawet do 60 procent mężczyzn może zmagać się z wypadaniem włosów. Na szczęście można temu zaradzić. Jednym z rozwiązań jest zabieg transplantacji włosów.

Przeszczep włosów – najważniejsze informacje. 

Przeszczep włosów, inaczej znany tez jako transplantacja włosów, to skuteczny i bezpieczny sposób na łysienie androgenowe u mężczyzn oraz kobiet.  Nim dojdzie do przeszczepu włosów, pacjenci próbują różnych sposobów na powstrzymanie łysienia i preparatów na zagęszczanie włosów.  Przyczyny łysienia są różne. Najczęściej za łysienie androgenowe odpowiadają geny. Powodem utraty włosów mogą być także oparzenia skórne, wypadki, a także różne choroby, których pochodną jest utrata włosów. Nim zdecydujemy się na przeszczep włosów, warto wraz z lekarzem dermatologiem wykryć przyczynę ich utraty, a następnie wdrożyć leczenie farmakologiczne. Dermatolodzy przepisują bowiem preparaty na zagęszczenie włosów. Jeśli wszystkie metody nie działają, warto zdecydować się na transplantację włosów.

Rodzaje łysienia. Kiedy można wykonać zabieg przeszczepu włosów?

Łysienie polega na zanikaniu wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Istnieje kilka rodzajów łysienia, najpowszechniejsze to:

  • anagenowe - spowodowane przedwczesnym zakończeniem fazy wzrostu włosów, co prowadzi do ich wypadnięcia, najczęściej po zastosowaniu leków,
  • plackowate - jest drugim po łysieniu androgenowym najczęściej występującym typem łysienia. Nie ustalono jego przyczyny. Może występować na całej skórze głowy lub dotyczyć tylko wybranych obszarów. 
  • androgenowe - dziedziczne. Cierpią na nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni (o wiele częściej, stąd nazwa: łysienie typu męskiego),
  • bliznowaciejące - rzadkie zaburzenie rozwojowe skóry. Mieszki włosowe zostają zniszczone wskutek choroby, urazu lub zakażenia grzybiczego,
  • telogenowe - polega na przejściu zbyt dużej liczby włosów w fazę spoczynku, co powoduje zwiększoną utratę włosów. Charakteryzuje się rozproszonym wypadaniem włosów na całej powierzchni skóry głowy. Przyczyny: uboczne działanie niektórych leków, choroby tarczycy, grzybica, anemia, ciężkie infekcje. 

Zabieg przeszczepu włosów pozwala na skuteczną walkę z większością typów łysienia. Dlatego jeżeli wszystkie inne metody zawiodą, skorzystanie z zabiegu przeszczepu włosów może być jedynym wyjściem, aby przywrócić skórze głowy dawny wygląd. Skuteczność przeszczepu włosów jest bardzo wysoka, szczególnie jeżeli poddamy się zabiegowi w wyspecjalizowanej klinice (np. https://medmix.pl/przeszczep-wlosow)

Przeszczepianie włosów - jak wygląda w praktyce?

Przeszczep włosów to zabieg całkowicie bezpieczny, wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Może trwać od godziny do trzech, w zależności od skali problemu i sytuacji pacjenta. Każdy pacjent poddający się przeszczepowi włosów traktowany jest w sposób indywidualny. Co ważne, zabieg ten jest wykonywany w różnych nowoczesnych technikach (np. przeszczep włosów metodą FUE). Polegają one na tym, że przeszczepia się mieszki włosowe znajdujące się na tyle głowy w miejsca, gdzie występuje problem łysienia i utraty włosów. Zabieg jest w praktycznie bezbolesny, a pacjent nie odczuwa dyskomfortu. Bezsprzeczną zaletą transplantacji włosów jest skuteczność zabiegu. Jest on jedyną alternatywą dla osób łysiejących, jeśli inne wspomniane wcześniej metody już zawiodły. Jedyną wadą takiego zabiegu, który ma przywrócić nam bujną fryzurę jest fakt, że na końcowy efekt po przeszczepie włosów trzeba czekać nawet kilka miesięcy (mniej więcej do pół roku) od wykonania zabiegu. W tym czasie po zabiegu pacjent musi stosować się do wszelkich zaleceń lekarskich, w tym tych dotyczących odpowiedniego dbania o skórę głowy, co jest bardzo ważne, jeśli zabieg ma przynieść oczekiwane efekty. Przeszczep włosów polecany jest osobom cierpiącym na androgenowe łysienie włosów, łysienie plackowate, łysienie urazowe oraz łysienie z innych powodów związanych z przebytymi chorobami oraz urazami.

Ładowanie Rozmowy