Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Ile można zarobić na sprzedaży metalowej armatury łazienkowej? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

Przymierzasz się do remontu łazienki i czeka Cię wymiana kranów? A może na co dzień zajmujesz się przerabianiem starych łazienek i szukasz źródeł dodatkowego zarobku? Krany metalowe znajdziemy w prawie każdej łazience – czy na ich sprzedaży można zarobić? Dziś przyjrzymy się bliżej tej kwestii. Dodatkowo podpowiemy, w jaki sposób przygotować złom do sprzedaży na skupie. No właśnie – czy w ogóle warto zainteresować się tym dodatkowym źródłem dochodu? Ile czasu trwa przygotowywanie złomu do sprzedaży? Sprawdźmy!

Złomowy zawrót głowy – czy to nowa gorączka złota?

Fakt, że na złomie można zarobić, nie ulega żadnej wątpliwości. Nie każdy jednak ma czas, by na co dzień zajmować się odzyskiem i sprzedażą złomu. Czy więc osoba, która na co dzień zajmuje się zupełnie czymś innym, może dodatkowo dorobić sobie na sprzedaży złomu? Czy gra jest warta świeczki? To zależy od tego, z jakich metali są wykonane odpady, które chcesz sprzedać!

Czy każdy kran nadaje się do sprzedaży?

Główne części metalowych kranów łazienkowych produkuje się najczęściej ze stopu cynku i aluminium znanego pod nazwą ZnAl. Pozostałe elementy kranu, takie jak wężyki wytwarza się z mosiądzu lub miedzi. Każdy z wymienionych metali jest skupowany w praktycznie każdym skupie złomu. Dlatego jeżeli jesteś posiadaczem kranu metalowego, to najprawdopodobniej nadaje się on do sprzedaży. Ile w takim razie można zarobić na sprzedaży starych kranów?

Sprzedaż kranu na złom – czy to się opłaca?

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, musisz dowiedzieć się, ile złomu zawiera konkretny kran. Jak wiadomo, armatura łazienkowa na naszym rynku występuje w szerokiej gamie modelowej. Jak w takim razie, chociażby w przybliżeniu ocenić, czy sprzedaż zużytych kranów może zapewnić stabilne, sensowne dodatkowe źródło dochodu? Jeden kran metalowy waży średnio kilogram. Według statystyk, w 3 kg metalowej armatury łazienkowej znajdziemy średnio 2,5 kg metali zdatnych do sprzedaży w skupie złomu. Najczęściej spotykane na rynku są:

  • krany miedziane,

  • krany cynkowe (ZnAl).

ZnAL w skupie kosztuje około 3,5 zł, a miedź 25 zł. Odpowiedź na nasze pytanie jest więc prosta – przede wszystkim najbardziej opłaca się sprzedawać krany miedziane. Sprzedaż kranów ze stopu cynku i aluminium może opłacić się osobom, które na co dzień zajmują się remontowaniem łazienek i mają dostęp do dużych ilości zużytych baterii prysznicowych czy kranów.

Jak przygotować złom do sprzedaży?

Odpowiedzi postanowiliśmy poszukać u źródła, więc w tym celu odwiedziliśmy skup złomu. SILEGOLD – to firma zajmująca się skupem, odzyskiwaniem i wtórnym wykorzystaniem odpadów metalowych. Postanowiliśmy więc zapytać u źródła, w jaki sposób przygotować złom do sprzedaży. Złom powinien być posortowany, bo w innym przypadku skup może podyktować niższą cenę zakupu. Dobrym pomysłem jest również kompresja złomu – czyli zmniejszenie objętości elementów metalowych. Kran zgnieciony w imadle zajmuje o wiele mniej miejsca, przez co jest dużo łatwiejszy w transporcie.

Ładowanie Rozmowy