Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wszystkie placówki oświatowe w Polsce zostaną zamknięte na dwa tygodnie!

Dodano: , źródło: PAP / RMF FM

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dzisiaj, że z powodu epidemii koronawirusa wszystkie placówki oświatowe w Polsce zostaną zamknięte na dwa tygodnie od 12 do 25 marca.

Co ważne, jutro i w piątek szkoły będą otwarte, żeby rodzice mogli przygotować się do nowej sytuacji. W tych dniach nie będą prowadzone działania edukacyjne.

Od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego, jednak ze względu na to, że niektórym rodzicom może być trudno zorganizować opiekę tak szybko, z dnia na dzień, to w dniu jutrzejszym i w piątek placówki będą otwarte. W klasach nauczyciele będą mogli pilnować niejako dzieci, po to, by umożliwić logistykę, od strony praktycznej zorganizowanie opieki nad dziećmi - dodał Morawiecki.

W konferencji, obok premiera biorą udział:

  • wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin,
  • minister zdrowia Łukasz Szumowski,
  • minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg
  • oraz minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

W Polsce potwierdzono dotychczas 25 przypadków koronawirusa, z czego trzy w środę rano. Według danych z wtorku 1055 osób było objętych kwarantanną, a 9366 nadzorem epidemiologicznym.

Dzień wcześniej premier poinformował, że zapadła decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Szef rządu zapowiedział wtedy, że o kolejnych działaniach w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa informacje będą podawane w kolejnych dniach.

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj:

Ładowanie Rozmowy