Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W sosnowieckim Szpitalu Miejskim potwierdzono 14 przypadków koronawirusa!

Dodano:

W sosnowieckim Szpitalu Miejskim potwierdzono 14 przypadków koronawirusa na oddziale wewnętrznym, który już w ubiegłym tygodniu został objęty kwarantanną. Wśród zakażonych są 4 osoby z personelu, a 10 to pacjenci. 12 z tych osób to mieszkańcy Sosnowca.

O sprawie poinformował Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

- Na oddziale przeprowadzono 31 testów, oprócz 14 pozytywnych (potwierdzających obecność wirusa), 17 dało wynik negatywny. Podjęliśmy też decyzję o wykonaniu kolejnych testów wśród części pacjentów i personelu innych oddziałów. Dodatkowo pomieszczenia Oddziału Wewnętrznego zostaną poddane dekontaminacji polegającej m.in. na odymianiu - napisał prezydent Sosnowca.

Pacjenci są przewożeni do szpitali zakaźnych, a personel będzie odizolowany w budynku przy ul. Szpitalnej. Personelowi oraz pacjentom jeszcze dzisiaj wykonane mają być powtórne testy na obecność koronawirusa.

- Zakażeni Pacjenci przewożeni są do szpitali zakaźnych, a personel będzie mógł wybrać dalszą formę i miejsce kwarantanny. Pozostałe osoby z ujemnym wynikiem (niezakażone) będą dalej hospitalizowane i obserwowane. Jeżeli ich stan zdrowia pozwoli będą mogli kontynuować kwarantannę w warunkach domowych. Nasz personel z kolei będzie mógł wybrać czy chce poddać się izolacji - kwarantannie w domu czy skorzystać z pomieszczeń przygotowanych w budynku naszego szpitala przy ul. Szpitalnej lub innych miejscach zaproponowanych przez Gminę - czytamy na stronie sosnowieckiego szpitala.

Obecnie w Sosnowcu potwierdzono 21 przypadków zakażenia koronawirusem.

Ładowanie Rozmowy