Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zbiórka krwi pod Stadionem Śląskim. Oddaj krew i uratuj życie

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Chorzów

Już 20 kwietnia (sobota) o godz. 17:30 odbędzie się jeden z najważniejszych meczów sezonu dla chorzowskiej społeczności. Ruch po raz pierwszy od 10 lat ugości w spotkaniu ligowym zaprzyjaźniony Widzew Łódź. Przed nami wielkie, piłkarskie święto, które tym razem nabiera wyjątkowego wymiaru. W dniu meczu pod Stadionem Śląskim odbędzie się bowiem zbiórka „Niebieska Krew” zorganizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

"Niebieska Krew" - oddaj krew pod Stadionem Śląskim

Przed meczem Ruchu z Widzewem warto zaplanować sobie wolne popołudnie. Klub zaprasza wszystkich kibiców – w tym także tych z Łodzi – do udziału w akcji „Niebieska Krew”, która potrwa od 12:00 do 15:30. W tych godzinach na placu pod Stadionem Śląskim (od strony ul. Parkowej) stanie specjalna strefa RCKiK, w której w tzw. krwiobusach prowadzona będzie zbiórka krwi.

Kibice, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji i oddać krew, mogą liczyć, poza czekoladami, na dodatkowe upominki od Ruchu oraz sponsora klubu, Betclic. To voucher uprawniający do odbioru biletu na mecz z Lechem Poznań (3 maja, 20:30) lub Cracovią (25 maja) oraz freebet, czyli darmowe doładowanie konta w Betclic w wysokości 10 zł. Dawcy otrzymają również piłki antystresowe, które pomagają w oddaniu krwi.

– Wierzę, że wszystkich mieszkańców Chorzowa łączy „niebieska krew”. Ruch jest wizytówką i jednym z najważniejszych symboli naszego pięknego miasta. Tworzymy zaangażowaną społeczność i rodzinę, która wielokrotnie pokazywała, że jest w stanie zjednoczyć się i zmobilizować w słusznej sprawie. Liczę, że tym razem będzie podobnie i do autobusu RCKiK już od godziny 12:00 ustawi się kolejka chętnych. Pamiętajmy, że dla nas to zaledwie chwila, która dla kogoś innego może być warta całe życie – mówi Seweryn Siemianowski, prezes zarządu Ruchu Chorzów.

Po oddaniu krwi kibice nie będą musieli wracać do domu. Jak na prawdziwe, piłkarskie święto przystało, Ruch przygotowuje przed meczem z Widzewem specjalną strefę piknikową, która stanie tuż obok strefy RCKiK. Będzie w niej można spędzić czas aż do rozpoczęcia spotkania. Więcej informacji na ten temat klub przekaże w oddzielnych komunikatach na stronie www.ksruch.com oraz w mediach społecznościowych. Pod Stadionem Śląskim stanie również strefa Betclic, w której kibice będą mogli odpocząć po oddaniu krwi na wygodnych leżakach i pufach.
Co więcej, sponsor klubu wprowadził do oferty zakład dotyczący litrażu krwi, jaki uda się oddać kibicom podczas akcji. Więcej informacji pod tym linkiem.

Jak przygotować się do akcji "Niebieska Krew"?

Do udziału w akcji „Niebieka Krew” Ruch Chorzów zaprasza w specjalnym wideo, które dostępne jest na YouTube.
Jak przygotować się do oddania krwi? Jak wygląda cały proces? Wszelkie informacje na ten temat znaleźć można na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Wystarczy wejść w ten link, aby zapoznać się z pełną instrukcją postępowania.