Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Spektakl "Zakonnica w przebraniu"

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Chorzów

Deloris van Cartier, podrzędna szansonistka z podejrzanego nocnego klubu, jest przypadkowym świadkiem zabójstwa, a co gorsza – mordercą jest jej kochanek.

Sytuacja nie do pozazdroszczenia! Kochanek oczywiście postanawia zabić niewygodnego świadka, ale na szczęście policja jest szybsza i ukrywa Deloris w... klasztorze. Czy będzie w nim bezpieczna? Jak odnajdzie się w tym zupełnie obcym i dość dla niej niezrozumiałym świecie?

Zakonnica w przebraniu to tytuł znany w Polsce z fantastycznej roli filmowej Whoopi Goldberg oraz udanej inscenizacji musicalowej w poznańskim Teatrze Muzycznym. To świetnie skonstruowana, wartka anegdota ze znakomitą muzyką. Ale to także opowieść o przemianie, lojalności, przyjaźni i radości życia.

Złota Maska 2020 dla Jarosława Stańka za choreografię do spektaklu! Nominacje do nagrody artystycznej Złote Maski 2020! W kategorii Aktorstwo za rolę wokalno-aktorską dla Marty Tadli za rolę Marii Patryk oraz dla Izabelli Malik za rolę Matki Przełożonej.

Nominacja do XV Teatralnych Nagród Muzycznych, organizowanych przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury: dla Lidii Kanclerz – w kategorii "Najlepszy plakat teatralno-muzyczny".

Spektakl dla widzów powyżej 14 lat. Uwaga! W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe.


Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.