Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

"Pies Andaluzyjski" - seans z muzyką na żywo

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Katowice

We wtorek, 17 października, o godz. 18:30, Kinoteatr Rialto zaprasza na specjalne wydarzenie "WIECZÓR FILMOWY – PIES ANDALUZYJSKI seans z muzyką na żywo + OBYWATEL KANE" z okazji obchodów 50. rocznicy istnienia Filmoznawstwa w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach!

Pokaz filmów poprzedzi wprowadzenie dr Anity Skwary – wykładowczyni i absolwentki Filmoznawstwa UŚ oraz Mariusza Ciszewskiego – absolwenta; a zarazem: wieloletnich prowadzących odbywającego się w Kinie Kosmos cyklu „Lekcje filmowe, czyli jak czytać kino?”, przybliżającego widzom historię i konteksty kulturowe klasyki kina.

Impreza odbędzie się z okazji przypadającej 50. rocznicy istnienia Filmoznawstwa w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, który wraz z Instytucją Filmową Silesia Film pragnie uczcić jubileusz wydarzeniem, które ukaże rolę kierunku w zakresie edukacji wyższej oraz zaprezentuje jej efekty w postaci trwałej obecności działań filmowych w przestrzeni miasta i regionu.

Harmonogram:

  • 18.30–19.00 Lekcja filmowa. Prowadzenie: dr Anita Skwara i Mariusz Ciszewski
  • 19.00–19.20 Projekcja filmu "Pies andaluzyjski" Luisa Buñuela - seans filmu z muzyką na żywo w wykoniu Trio Bartosza Pieszki
  • 19.30–21.30 Projekcja filmu "Obywatel Kane" Orsona Wellesa