Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Doświadczeni headhunterzy coraz częściej szukają freelancerów

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

Na całym świecie headhunterzy coraz częściej wyszukują specjalistów na portalach dla freelancerów. Liczba wolnych strzelców rośnie, dlatego to właśnie tam można trafić na pracowników z dużym doświadczeniem, którzy stale się dokształcają i potrafią korzystać z nowoczesnych narzędzi AI. Dlaczego jeszcze headhunterzy tak chętnie rekrutują freelancerów?

Freelancerzy to specjaliści wysokiej klasy

Freelancerzy należą do najbardziej doświadczonych specjalistów w swojej branży. Pracują dla wielu różnych firm i potrafią działać pod presją czasu. Często okazują się lepiej zorganizowani niż pracownicy na etat i nie oczekują dodatkowej motywacji do pracy. Headhunterzy decydują się na współpracę z freelancerami także ze względu na ich szeroką wiedzę z zakresu działania narzędzi sztucznej inteligencji, które podnoszą efektywność pracy i przyspieszają realizację zleceń. Pracownicy etatowi rzadko wykazują samodzielną inwencję do nauki nowych narzędzi i oczekują, że pracodawca wyśle ich na kurs. Freelancer z kolei stawia na samorozwój we własnym zakresie, gdyż ma świadomość, że od niego zależy liczba zleceń, które otrzyma w przyszłości.

Doświadczeni freelancerzy dodatkowo są w stanie udzielić wartościowych porad, dlatego mogą zarówno wykonać konkretne zlecenie, jak i zaproponować np. długoterminową strategię marketingową i opracować plan kolejnych działań. Wśród freelancerów da się zrekrutować specjalistów o zróżnicowanym zakresie umiejętności i cenniku, co pozwala headhunterom lepiej dopasować profil wolnego strzelca do potrzeb danej firmy.

Headhunterzy szukają talentów wśród freelancerów

Headhunterzy coraz częściej rejestrują się na portalach dla freelancerów i wyszukują na nich najlepszych specjalistów z branży. W ten sposób prowadzą rekrutację dla swoich klientów i budują bazę freelancerów, z którymi współpracują przy różnych projektach. Poszukiwanie freelancerów do współpracy na portalach to już ogólnoświatowy trend w headhuntingu. 

Specjaliści, którzy zostaną zauważeni przez rekruterów, mogą liczyć na atrakcyjne zlecenia i oferty intratnych długoterminowych projektów do wykonania.

Zjawisko poszukiwania specjalistów wśród freelancerów przybrało na sile również ze względu na otwartość wolnych strzelców do podjęcia nowych wyzwań i współpracy z kolejnymi klientami. Pracownicy etatowi wykazują mniejszą skłonność do odpowiadania na oferty i zmiany pracy. Freelancerzy chętniej odpowiadają na zapytania, gdyż mają świadomość, że w ten sposób mogą liczyć na więcej ciekawych zleceń. Jak wynika z raportu No Fluff Jobs przygotowanego we współpracy z Ework Group aż 40 proc. wolnych strzelców z branży IT pracuje dla więcej niż jednego klienta, co oznacza, że to ta grupa zawodowa wykazuje duże zainteresowanie podjęciem dodatkowej współpracy. (źródło: https://pap-mediaroom.pl/biznes-i-finanse/juz-40-proc-freelancerow-w-branzy-it-swiadczy-uslugi-dla-co-najmniej-dwoch

Freelancerzy mają większe doświadczenie niż pracownicy etatowi

Eksperci, którzy zajmują się rekrutacją, zgodnie przyjmują, że doświadczenie zdobyte jako freelancer liczy się podwójnie w porównaniu do pracowników zatrudnionych na etat. Pod tym względem traktują freelancerów podobnie jak pracowników agencji marketingowych. Wolni strzelcy pracują z różnymi klientami, szybko dostosowują się do zmieniających się warunków pracy i znają wiele branż. W przypadku pracy na etacie specjaliści działają wyłącznie na rzecz jednej firmy, co pozwala zdobyć wartościowe doświadczenie, lecz jednocześnie nieco ogranicza spojrzenie na całą branżę.

Zwrot headhunterów w kierunku freelancerów nie powinien zatem dziwić. To właśnie wśród nich można zrekrutować najlepszych specjalistów o umiejętnościach kluczowych do wykonania danego zlecenia. Rejestrując się na portalu dla freelancerów, masz szansę zwiększyć swoją szansę na zauważenie przez rekruterów i pozyskanie wielu klientów.

Ładowanie Rozmowy