Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jaka pogoda czeka nas w 2022 roku? Sprawdź prognozę na najbliższy tydzień [31.12-6.01]

Dodano: , źródło: fot. Unsplash

Czy Sylwester będzie pogodny? A może wraz z Nowym Rokiem wróci do nas zima? Zapoznaj się z prognozą pogody na Sylwestra i początek roku 2022!

Tygodniowa prognoza pogody [31 grudnia - 6 stycznia]

 

Pogoda na tydzień w województwie śląskim

Oto prognoza pogody na Sylwestra i początek nowego roku 2022. Czy w województwie śląskim czekają nas opady deszczu lub śniegu? Czy zima do nas wróci? Sprawdź!

Piątek 31 grudnia - Sylwester

Ostatni dzień roku w województwie śląskim rozpocznie się pochmurnie i deszczowo.  W ciągu dnia deszcze powinny ustać, a temperatura może wzrosnąć do około 10 stopni. Sylwestrowa noc też powinna być ciepła - termometry pokażą około 7 stopni. Niestety wieczorem mogą wrócić opady deszczu. 

Sobota 1 stycznia - Nowy Rok

W Nowy Rok znów pochmurnie. Tego dnia nie przewiduje się przejaśnień i rozpogodzeń. Okresowo będzie padać deszcz. Temperatura maksymalna w okolicach 9 stopni. W nocy zrobi się zimniej, termometry pokażą nawet 3 stopnie. Nie oznacza to jednak szybkiego powrotu zimy.   

Niedziela 2 stycznia  

W niedzielę w całym województwie możemy liczyć na rozpogodzenie. W ciągu dnia prognozowane są przejaśnienia, natomiast wieczorem może przelotnie popadać deszcz. Temperatura w ciągu dnia wyniesie około 9 stopni, a w nocy 4.

Poniedziałek 3 stycznia

Ciąg dalszy przelotnych opadów deszczu. W ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie 7 stopni. W całym województwie śląskim będzie pochmurno i pojawią się przelotne opady deszczu. W nocy temperatura spadnie do 3 stopni.

Wtorek 4 stycznia

We wtorek ciąg dalszy opadów deszczu. Wtorkowa pogoda w ciągu dnia będzie bardzo przypominać tą z dnia poprzedniego. Temperatura znów będzie utrzymywać się w okolicach 7 stopni i czeka nas pochmurne niebo. Od czasu do czasu przelotnie będzie badać deszcz. W nocy spore ochłodzenie. Termometry pokażą nawet -3 stopnie!  

Środa 5 stycznia

Zrobi się zimno i biało. W dzień temperatura nie przekroczy 1 stopnia powyżej zera. Jest to idealna temperatura dla opadów śniegu, dlatego może przelotnie poprószyć. Spadek temperatury utrzyma się przez kolejne kilka dni. W nocy czeka nas mróz, temperatura spadnie do -4 stopni.

Czwartek 6 stycznia

W czwartek przelotne opady śniegu. W najcieplejszym momencie dnia temperatura nie przekroczy zero stopni! Tego dnia znów może padać śnieg. Nie należy jednak robić sobie nadziei na powrót śniegu na długo - ten szybko stopnieje, bo następne dni mają już być cieplejsze.


Niezależnie od tego czy pogoda dopisuje - wykorzystaj zimowy okres najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, by się ciepło ubrać i włożyć nieprzemakające buty, nikt nie wie kiedy znów zaskoczą nas opady śniegu.

Ładowanie Rozmowy