Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Pobranie krwi w domu pacjenta - badania dla osób z ograniczenami mobilnymi

Dodano: , źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Osoby starsze i schorowane powinny szczególnie uważać na swoje zdrowie i regularnie wykonywać badania zalecone przez lekarza lub badania profilaktyczne. Niestety w przypadku pacjentów, którzy ze względu na zły stan zdrowia, niepełnosprawność lub podeszły wiek mają trudności w dostaniu się do przychodni, badania często są zaniedbywane. Jak pogodzić konieczność regularnego monitorowania zdrowia z trudnościami w przemieszczaniu się? Można umówić się na pobranie krwi z dojazdem do pacjenta. Taką możliwość stwarza usługa ALAB w domu. Sprawdź, na czym to polega.

Pobranie krwi w domu – nie rezygnuj ze zdrowia

Pomimo dość łatwej dostępności do badań laboratoryjnych wiele osób, pomimo chęci, może mieć trudności z udaniem się do swojej przychodni w celu oddania próbek krwi lub innego materiału do analizy laboratoryjnej. W szczególności może dotyczyć to:

  • osób starszych, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie udać się do przychodni;
  • osób z niepełnosprawnościami, które mają ograniczenia w mobilności;
  • osób o złym stanie zdrowia, które z powodów zdrowotnych nie opuszczają domu lub potrzebują pomocy kogoś bliskiego.

Ograniczenia w przemieszczaniu się nie są jedynymi powodami, dla których niektóre osoby rezygnują z regularnych badań. Nadmierny stres związany z wizytami w placówkach medycznych czy po prostu brak czasu równie często stanowią przeszkodę w udaniu się na badania. Pobranie krwi w domu pacjenta może pomóc rozwiązać ten problem.

Wykwalifikowany personel medyczny może odwiedzić pacjenta w domu. Profesjonalny sprzęt medyczny i środki bezpieczeństwa zapewniają warunki do bezpiecznego pobrania krwi do badań laboratoryjnych. Usługa dostępna jest obecnie w Warszawie, Katowicach, Płocku, Rzeszowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Krakowie.

Umów się na badania krwi w domu

Chcesz wykonać badania krwi w domu lub umówić wizytę pielęgniarki u kogoś ze swoich bliskich, np. rodziców lub dziadków? W tym celu odwiedź stronę internetową ALAB w domu. Wybierz zakładkę swojego miasta i zadzwoń pod podany na stronie numer telefonu lub wypełnij formularz elektroniczny i podaj następujące informacje:

  • dane pacjenta (imię i nazwisko, dane kontaktowe);
  • dokładny adres, pod którym ma stawić się personel medyczny;
  • termin wizyty (data i godzina);
  • listę wybranych badań.

Płatność za badania możliwa jest u pielęgniarki kartą lub gotówką w czasie wizyty w domu pacjenta.

Jakie badania można wykonać w domu?

W ofercie ALAB w domu dostępne są badania laboratoryjne wykonywane z próbek krwi, kału lub moczu. W przypadku zakupu badań z kału lub moczu należy wcześniej przygotować próbki w specjalnych pojemnikach, które można znaleźć w każdej aptece, lub w zestawach dostępnych w ALAB laboratoria. Próbki należy przekazać pielęgniarce w czasie wizyty.
W ramach diagnostyki laboratoryjnej dostępne są m.in.:

  • badania w kierunku przyczyn dolegliwości występujących w obrębie wybranych narządów wewnętrznych;
  • badania w kierunku zaburzeń gospodarki hormonalnej;
  • badania w kierunku insulinooporności i cukrzycy;
  • badania w kierunku niedoborów witamin i minerałów.

W celach profilaktycznych można wykonać m.in. podstawowe badania, takie jak np. morfologia krwi, lipidogram, badanie ogólne moczu, wykrywanie krwi utajonej w kale czy oznaczenie poziomu glukozy we krwi.

Ładowanie Rozmowy