Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Znamy nazwisko piątej kandydatki na prezydenta Bytomia

Dodano: , źródło: Nowa Lewica w Bytomiu

Lewica przedstawiła swojego kandydata na prezydenta miasta Bytom – to młoda działaczka Anna Niezgodzka. Podczas inauguracji kampanii wyborczej, podzieliła się swoimi pomysłami na zmiany w mieście.

Bytom dla młodych

Pojawił się kolejny, 5 już kandydat na prezydenta Bytomia. Anna Niezgodzka, bytomianka od urodzenia, wystartuje z ramienia Lewicy. Oficjalnie start w wyborach potwierdziła 27 lutego, podczas konferencji prasowej w Hotelu „Przy Skarpie”. Kandydatka posiada poparcie przewodniczącego miejskich struktur Lewicy, Edwarda Dombrowskiego oraz bytomskiego samorządowca, który pełnił rolę przewodniczącego Rady Miejskiej, Jana Kazimierza Czubaka.

- Naszemu miastu potrzebne jest nowe otwarcie, inne spojrzenie na zarządzanie miastem. [..] Chcemy, aby kolokwialnie mówiąc, ludziom lepiej się tu żyło. Żeby to było przyjazne miasto – mówiła kandydatka podczas konferencji prasowej. 

Miejska Lewica zadeklarowała, że nie dojdzie do koalicji z miejskimi strukturami Prawa i Sprawiedliwości. Deklaracja wyborcza bytomskiej Lewicy składa się z 4 filarów: 

  • Bytom przyjazny mieszkańcom – zakłada m.in. budowę centrum przesiadkowego przy dworcu kolejowym, uporządkowanie infrastruktury rowerowej, budowę mieszkań na wynajem, remonty mieszkań komunalnych, stworzenie nowego żłobka miejskiego.
  • Bytomska polityka klimatyczna – posadzenie 770 drzew na 770-lecie miasta, stworzenie małych parków sąsiedzkich.
  • Kultura w Bytomiu - granty na inicjatywy kulturalne, rozbudowa oferty Biblioteki Miejskiej.
  • Bytomskie społeczeństwo obywatelskie – Lewica chce utworzenia rad dzielnic i powołania miejskich pełnomocników ds. młodzieży i seniorów.

Przypominamy, że w wyborach na prezydenta Bytomia startują również Ewa Surwiec, Mariusz Wołosz, Maciej Bartków i Artur Kamiński.

Sylwetka Anny Niezgodzkiej

Anna Zofia Niezgodzka urodziła się i wychowała w Bytomiu. Ma 35 lat. Na kilka lat opuściła miasto, jednak powróciła do niego, czując, że Bytom jest jej miejscem na ziemi. Działa w Inicjatywnie Ulicy Mickiewicza i aktywnie uczestniczy w życiu miasta. Startowała w wyborach parlamentarnych w 2023 roku, nie uzyskując mandatu poselskiego.

Ładowanie Rozmowy