Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem! 72-latek trafił na 3 miesiące do aresztu

Dodano: , źródło: KMP Będzin

Na okres trzech miesięcy trafił do aresztu 72-latek, który uśmiercił swojego psa. Wojkowiccy policjanci zatrzymali oprawcę, próbującego uniknąć odpowiedzialności. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Wojkowice. 72-latek zabił swojego psa ze szczególnym okrucieństwem

Dyżurny wojkowickiego komisariatu otrzymał w godzinach wieczornych zgłoszenie, z którego wynikało, iż na terenie jednej z posesji mieszkalnej głośno wyje pies. Zgłaszająca osoba poinformowała również, że obawia się, że zwierzęciu może dziać się krzywda. Mundurowi z patrolówki po chwili zjawili się na miejscu, gdzie na podwórku znaleźli truchło psa.

Okazało się, że właściciel posesji nie ma zamiaru rozmawiać ze stróżami prawa i zabarykadował się w domu. Po rozmowie z dyżurującą prokurator podjęto decyzję o siłowym wejściu do budynku, w którym uczestniczyli będzińscy strażacy. Mężczyzną, próbującym uniknąć odpowiedzialności, był 72-latek, który został zatrzymany przez mundurowych. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Podejrzany nie przyznał się do zarzuconych mu czynów. Sąd Rejonowy w Czeladzi przychylił się do wniosku śledczych i będzińskiej prokuratury stosując wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Wojkowiczanin odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

Ładowanie Rozmowy