Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wodzisławskie koszykarki w finale Mistrzostw Polski!

Dodano: , źródło: UM Wodzisław Śląski

Młode koszykarki z ŻKK Olimpia awansowały do finału Mistrzostw Polski w kategorii do lat 13. W półfinale, który odbył się w Leżajsku w dniach od 5 do 7 maja wodzisławianki rozegrały trzy mecze. Dzięki dobrej grze zawodniczki awansowały do najlepszej ósemki w kraju i powalczą o medale Mistrzostw Polski.

Wielki sukces wodzisławianek!

W pierwszym spotkaniu wodzisławianki stoczyły wyrównany pojedynek z zespołem MUKS Supravis Bydgosz, wygrywając 76:67. W drugim natomiast nasze koszykarki uległy zespołowi Lotnik Wierzawice 45:52. W decydującym meczu o „być, albo nie być" w finale Mistrzostw Polski, dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wygrały z GUKS Łomża 58:31. Tym samym znalazły się w najlepszej ósemce w Polsce i zagrają o medale Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach od 24 do 28 maja w Koszalinie.

Wyjazd drużyny na finał Mistrzostw Polski wiąże się z dużym wydatkiem. Wcześniejsze wyjazdy na ćwierć- i półfinały pochłonęły ogromne koszty. Każdy kto chciałby wspomóc wodzisławski zespół i młode, utalentowane koszykarki z ŻKK Olimpia może uczynić to poprzez stronę internetową.