Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Stadion GKS-u zamknięty do końca sezonu. Jest decyzja wojewody

Dodano:

Kibice GKS-u otrzymali zasłużoną karę za swoje zachowanie podczas meczu z Widzewem. Wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, podjął decyzję o zamknięciu stadionu przy ulicy Bukowej do końca sezonu.

Skandaliczne zachowanie kibiców ukarane

Decyzja wojewody śląskiego o zamknięciu stadionu GKS-u do końca sezonu została podjęta po wydarzeniach z 6 kwietnia, kiedy GieKSa zmierzyła się z Widzewem Łódź. Po 60. minucie, kiedy drużyna z Łodzi prowadziła 1:0, sfrustrowani kibice GKS-u zaczęli odpalać race, a także ostrzeliwać sektor gości wyrzutniami fajerwerek. Część materiałów pirotechnicznych trafiła na boisko, co stanowiło zagrożenie dla piłkarzy. Fani Widzewa również odpowiedzieli ogniem.

Mecz przerwano na ponad 20 minut.

To nie koniec

Przerwa jednak nie ostudziła temperamentu kibiców GKS-u. Gdy wszyscy myśleli, że sytuacja jest już opanowana, fani drużyny gospodarzy zaczęli palić szaliki m.in. drużyny gości oraz Ruchu Chorzów. Kibice próbowali przedrzeć się do sektora gości, aby wdać się w bójki – na szczęście ucierpiały tylko krzesełka.

Nagrania z meczu, opublikowane na kanale nabramkepl możecie obejrzeć poniżej.

Wojewoda zaostrzył karę

Początkowo Komisja Dyscyplinarna nałożyła na GKS zakaz rozgrywania 2 spotkań z udziałem kibiców oraz zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze Fortuna 1 Ligi na 6 miesięcy. Klub musiał zapłacić także karę w wysokości 10 000. Wojewoda śląski stwierdził jednak, że zachowanie kibiców zasługuje na większe potępienie – zarządził, że stadion pozostanie zamknięty do końca sezonu. Kibice nie obejrzą zatem na żywo spotkań z GKS-em Jastrzębie oraz ŁKS-em Łódź.