Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Śląski Ogród Zoologiczny ma nową lokatorkę. Poznajcie wielbłądzicę Molly!

Dodano: , źródło: Śląski Ogród Zoologiczny

Do grona wielbłądzich samic mieszkających w chorzowskim ZOO dołączyła Molly – niespełna dwuletnia wielbłądzica z Ostrawy. Już niebawem pozna swojego przyszłego partnera!

Nowa mieszkanka chorzowskiego ZOO

Śląski Ogród Zoologiczny wzbogacił się o kolejne zwierzę. Już niedługo zwiedzający ZOO będą mogli poznać wielbłądzicę Molly, która przyjechała do Chorzowa z ogrodu zoologicznego w Ostrawie. Wielbłądzica jest bardzo młoda – w maju skończy 2 lata. Pracownicy chorzowskiego ZOO zauważyli, że Molly jak na wielbłąda jest wyjątkowo uparta oraz oznacza się bardzo silnym charakterem. Już niedługo pozna swojego przyszłego partnera, Goliata – wielbłąd z pewnością przekona się o silnej osobowości swojej partnerki!

Wiele zmian w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

W 2021 roku w chorzowskim ZOO zdarzyło się naprawdę wiele – na świat przyszedł pingwin Humboldta, ZOO zyskało dwie nowe pantery śnieżne oraz sowę śnieżną. Zmiany dotyczą również infrastruktury ogrodu; do użytku oddano zupełnie nowy obiekt dla panter śnieżnych, nosorożce zyskały nowy pawilon, a także rozpoczęto budowę lasu deszczowego, który zastąpi stary gmach żyrafiarni. To zaledwie kilka zmian, które zaszły w chorzowskim ZOO w zeszłym roku. A jak wiele ich jeszcze przed nami? Tego dowiemy się niebawem! 

Ładowanie Rozmowy