Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Rekordowa wygrana w Eurojackpot padła w Bytomiu. To aż 5,2 mln złotych!

Dodano: , źródło: Totalizator Sportowy/Bankier.pl

Nowy milioner na Śląsku! W jednym z punktów Lotto padł szczęśliwy traf. Bytomianin lub bytomianka wygrał/a w loterii Eurojackpot blisko 5,2 mln złotych!

O potężnym szczęściu w grach losowych może mówić mieszkaniec lub mieszkanka bytomskich Miechowic. To właśnie tu, w kolekturze Lotto przy ulicy Dalekiej 27 padł szczęśliwy traf.  

Aby zagrać w Eurojackpot nasz gracz odwiedził punkt LOTTO przy ul. Dalekiej 27 w Bytomiu. Kupił tu zakład gry na jedno losowanie. Aby zwiększyć szanse na wygraną, wybrał 6 z 50 liczb i 4 z 12 liczb (zamiast 5 z 50 i 2 z 12). Dzięki grze systemem oraz niezbędnemu jak zawsze szczęściu, nasz klient wygrał łącznie aż 5 226 909,90 zł (łączna kwota jest sumą wygranych: 3 wygrane II stopnia, 3 wygrane III stopnia, 15 wygranych V stopnia oraz 15 wygranych VII stopnia). Dodajmy, że piątkowa wygrana jest najwyższą odnotowaną w Eurojackpot w Bytomiu – informuje na swojej stronie Totalizator Sportowy.

5,2 mln złotych wygranej w Eurojackpot w Bytomiu!

Czasem wystarczy trochę szczęścia, by sięgnąć po potężne pieniądze! Warto jednak pamiętać, że każdy zwycięzca w grach losowych jest zmuszony do uiszczenia podatku od wygranej. Jak przypomina serwis Bankier.pl, z punktu widzenia urzędu skarbowego to przychód.

Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jest to zryczałtowany podatek wynoszący 10 procent wartości wygranej. Zwycięzca nie opłaca go samodzielnie – do tego zobowiązany jest organizator loterii. Nagroda pieniężna wypłacana jest w kwocie pomniejszonej o równowartość 10-procentowego podatku.

 

 

Ładowanie Rozmowy