Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Prawdopodobnie dziś mężczyzna podejrzewany o zabójstwo 11-latka stanie przed prokuratorem

Dodano: , źródło: Śląska Policja / RMF FM

Najprawdopodobniej dziś przed prokuratorem stanie 41-letni mężczyzna, podejrzewany o porwanie i zabicie 11-letniego Sebastiana z Katowic.


Poszukiwania 11-letniego Sebastiana z Katowic 

W sobotę wieczorem policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zostali powiadomieni o zaginięciu 11-letniego Sebastiana, który nie wrócił do domu po zabawie na pobliskim placu zabaw w dzielnicy Dąbrówka Mała. Natychmiast rozpoczęto jego poszukiwania, do których włączyli się również strażacy z psami do poszukiwań osób, przeczesując wspólnie z policjantami z Katowic i katowickiego oddziału prewencji okolicę miejsca zaginięcia i sąsiednie dzielnice. 

Równocześnie działania operacyjne mające na celu odnalezienie chłopca podjęli również kryminalni z katowickiej jednostki Policji oraz śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

- Kryminalni ustalili, że za zaginięciem chłopca może stać osoba poruszająca się samochodem marki Ford. Od momentu wytypowania numerów rejestracyjnych pojazdu, policjanci w niespełna 40 minut dotarli do jego właściciela, mimo tego, że nie przebywał w miejscu swojego zameldowania. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Sosnowca - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 


Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo 11-latka 

Mężczyzna został zatrzymany, a w rozmowie ze śledczymi przyznał się do uprowadzenia, a następnie zabójstwa 11-latka. Wkrótce policjanci odnaleźli na terenie miejsca budowy w Sosnowcu ukryte ciało chłopca. 

- Wczoraj przez wiele godzin pracowała tam ekipa dochodzeniowo-śledcza z Katowic oraz z katowickiej komendy wojewódzkiej. Stróże prawa pod nadzorem prokuratora skrupulatnie zbierali ślady i wszelkie dowody tego przestępstwa. Zatrzymany w sprawie zabójstwa 41-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce stanie przed obliczem sądu, który podejmie decyzję o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo mężczyźnie może grozić nawet dożywotnie więzienie - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 

Jak poinformował prok. Wojciech Łubniewski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, najprawdopodobniej jeszcze dziś prokurator zdecyduje o kwalifikacji prawnej czynu i po południu przesłucha mężczyznę podejrzanego o zabójstwo chłopca.

Ładowanie Rozmowy