Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Plenerowa sauna na Stargańcu? To pomysł jednego z katowickich radnych

Dodano:

Radny Dawid Kamiński wskazuje, że nie morsuje, nie morsował i nie zamierza tego robić. Ma za to inny pomysł. Chce, aby przy Stargańcu powstała plenerowa sauna. Złożył w tym celu stosowną interpelację.


Przypomnijmy, że Starganiec to popularny zbiornik wodny oraz ośrodek wypoczynkowy znajdujący się na pograniczu Katowic i Mikołowa. Ośrodek ten w czasach PRLu został założony przez Hutę Baildon. Miał służyć pracownikom wspomnianego zakładu. Niebawem przejdzie rewitalizację. Radny Dawid Kamiński zwraca uwagę, że postawienie tam sauny powinno wpisać się w odnowę tego miejsca.

Taka sauna bardzo dobrze działa m.in. przy Zalewie Balaton w Trzebini pod Chrzanowem. Od dłuższego czasu coraz popularniejsze staje się morsowanie, które jest uprawiane także przy Stargańcu. Postawienie takiej sauny w tym miejscu - w związku z trwającym procesem rewitalizacji - wydaje się ciekawym pomysłem – czytamy w interpelacji radnego.

Radny wskazał, że podobna sauna znajduje się nad Zalewem Balaton w Trzebini. 

Z tego co wiem jest to tam bardzo popularne miejsce, a przecież i u nas na Stargańcu nie brakuje morsów. Pomysł wart przemyślenia. Dodam, że korzystanie z sauny nad zalewem w Trzebini jest płatne, a zapotrzebowanie - szczególnie zimą - bardzo duże, co zmniejsza koszty utrzymania, a i wcale miasto nie musi być jej właścicielem – dodaje radny.
Co sądzicie o pomyśle radnego?

Ładowanie Rozmowy