Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Marek Plura: Nowe koło Platformy Obywatelskiej w Katowicach to pozytywny znak rozwoju sił prodemokratycznych

Dodano: , źródło: FB Marek Plura


W Katowicach powstaje nowe koło Koalicji Obywatelskiej. Inicjatorem jego założenia jest senator Marek Plura. O przedsięwzięciu poinformował 24 stycznia, w dniu kiedy Platforma Obywatelska świętowała swoje 20. urodziny. Wskazał też, że inicjatywą opiekuje się posłanka Ewa Kołodziej. Media szybko obiegły informacje o rzekomym rozłamie w PO. Czy tak się stało? Jak wskazują działacze nowe koło nie ma konkurować ze starym, ale działać na rzecz Śląska i przyciągać nowych członków.

Jestem przekonany, że nowe koło Platforma Obywatelska w Katowicach to pozytywny znak rozwoju sił prodemokratycznych, a przede wszystkim autentyczna potrzeba ludzi, którzy są w PO i tych, którzy chcą się zapisać – podkreśla Marek Plura.
 

Senator wskazuje też, że inicjatywa powołania nowego koła nie jest wymierzona w Jarosława Makowskiego, który jest obecnie katowickim liderem. Dodaje też, że mocno go wspierał w tym, aby ten został szefem w Katowicach.
 

O założeniu drugiego rozmawiamy z Jarkiem od pół roku - teraz przyszedł ten czas. Mnogość kół jest naturalna - o ile działają. Np. we Wrocławiu jest ich 16! Mój pomysł dla katowickiej Platformy to 5 kół, tyle ile okręgów wyb. do Rady Miasta. To byłby układ, który wszystkich by aktywizował dla wspólnego dobra, a odrobina konkurencji też zawsze inspiruje. Jeszcze tylko pozytywna decyzja Zarządu Regionu (którego nie zaskakujemy, bo już pół roku temu daliśmy znać o dobrej nowinie z Katowic) i mamy nowe pozytywne otwarcie! – napisał Marek Plura w mediach społecznościowych.
 

Ładowanie Rozmowy