Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katowice. Ogromne utrudnienia na drogach! Czym były spowodowane?

Dodano: , źródło: fot. Pixabay

Dziś rano w Katowicach miały miejsce spore utrudnienia drogowe. Zakorkowana była DTŚ, ul. Chorzowska i trasa S86. Kierującym trudno było dojechać do centrum Katowic. 

Trudny dojazd do Katowic

W poniedziałkowy poranek 6 marca kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość. Drogowa Trasa Średnicowa w kierunku Katowic zakorkowana była już od Chorzowa, utrudnienia występowały też ul. Chorzowskiej na wysokości Wesołego Miasteczka oraz na trasie S86 i DK86 od strony Sosnowca.

O przyczyny dzisiejszych utrudnień drogowych zapytaliśmy na Komendzie Policji w Katowicach.

– Nie było żadnej kolizji. Nie wiadomo z jakiej przyczyny kierowcy nie korzystali z tunelu tylko jechali górą, a tunel był normalnie czynny – powiedziała podkom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Według nieoficjalnych informacji, przy wjeździe od tunelu miały być prowadzone prace związane z wymianą lamp, a droga miała być zwężona. Natomiast na skrzyżowaniu ulic Chorzowskiej, Stęślickiego i Grundmanna przeprowadzano prace serwisowe sygnalizacji świetlnej.

O utrudnieniach drogowych na ul. Chorzowskiej informował również Zarząd Transportu Metropolitarnego.

– Z powodu awarii sygnalizacji świetlnej duże opóźnienia na liniach realizujących kursy na tym odcinku. Trwa usuwanie awarii przez Pogotowie Sygnalizacyjne – informował ZTM.

Ładowanie Rozmowy