Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

To już pewne – autobusy kursujące pomiędzy katowickimi dworcami będą bezpłatne

Dodano:

Zarząd Transportu Metropolitalnego powiedział „tak” dla uruchomienia bezpłatnych połączeń pomiędzy centrum przesiadkowym przy ul. Sądowej a katowickim dworcem.

Kilka tygodni temu katowicki magistrat rozpoczął starania o to, aby pasażerowie korzystający z przejazdu autobusem pomiędzy dworcem a centrum przesiadkowym nie musieli płacić za bilety. Piesza wycieczka pomiędzy tymi dwoma ośrodkami komunikacyjnymi jest co najmniej niekomfortowa. Ostatecznie negocjacje w tej sprawie zakończyły się powodzeniem, a jak informuje rzecznik ZTM, system informatyczny jest już gotowy do obsługi trasy:

Trwają prace ukierunkowane na wdrożenie tego rozwiązania. Mamy już za sobą m.in. trudne kwestie skonfigurowania systemów informatycznych w obszarze rozliczeń i rozkładów jazdy z tym nowym rozwiązaniem. Do tej pory nie było bowiem przypadków, kiedy to na poszczególnych liniach wybrane odcinki były płatne, a inne bezpłatne – mówił dla Gazety Wyborczej Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM.

Rozwiązanie ma wejść w życie wraz z uruchomieniem obsługi pasażerów przez centrum przesiadkowe przy ul. Sądowej, a to powinno nastąpić w pierwszym półroczu 2020 roku. Kwestia finansowania bezpłatnych przejazdów przez miasto Katowice wciąż jest dyskutowana.

Ładowanie Rozmowy