Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jednodawkowa szczepionka Johnson&Johnson w hali gliwickiego lodowiska Tafla

Dodano:

Od wczoraj, 21 lipca, w hali gliwickiego lodowiska Tafla osoby zainteresowane szczepieniem przeciw COVID-19 mogą zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson bez rejestracji.

Szczepienia przeciw COVID-19 bez rejestracji

Od 21 lipca w Gliwicach można zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson bez rejestracji. Punkt szczepień znajduje się w hali lodowiska Tafla przy ulicy Akademickiej 29. Prowadzi go Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach. Punkt jest otwarty codziennie w godzinach 8:00-17:00.

Jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson

Preparat firmy Johnson&Johnson podawany jest w jednej dawce, która wystarcza, aby pacjent po szczepieniu uzyskał odporność na COVID-19, podobną jak po dwóch dawkach preparatów innych firm.

20 kwietnia Europejska Agencja Leków opublikowała obszerny raport dotyczący szczepionki firmy Johnson&Johnson. W posiedzeniach specjalnej grupy EMA dedykowanej COVID-19 brali udział także specjaliści z Polski. Ogólne korzyści płynące z przyjęcia szczepionki firmy Janssen w zapobieganiu COVID-19 przewyższają jakiekolwiek ryzyko stosowania.

– EMA wskazała, że jest to szczepionka bezpieczna, że – oczywiście jak każdy lek – może mieć działania uboczne, ale prawdopodobieństwo wystąpienia tych działań ubocznych jest bardzo niewielkie i absolutnie korzyści wypływające z zaszczepienia przewyższają wszystkie ryzyka – zaznaczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Pamiętaj, aby idąc na szczepienie mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający twoją tożsamość oraz żeby powiedzieć lekarzowi, lub osobie kwalifikującej, o wszystkich lekach, które zażywasz obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które planujesz stosować.

Ładowanie Rozmowy