Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź, gdzie iść w tym tygodniu! [06-12.04]

Dodano:

W wielu miastach naszego regionu organizowane są wyjątkowe wydarzenia, podczas których można świetnie się bawić.

Najbliższy tydzień 06-12.04 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz pójść na zlot? Chcesz wziąć udział w koncercie? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [06 - 12.04]

6 kwietnia

ŚWIĘTOCHŁOWICE: Wiosenna Gra Terenowa

 • Godz. 08:30, OSiR "Skałka"
 • Zeszłoroczna gra terenowa cieszyła się sporym powodzeniem i dostarczyła wszystkim dzieciom i dorosłym mnóstwo frajdy! Dlatego, w tym roku OSiR "Skałka" ponownie zaprasza Was do wzięcia udziału w Wiosennej Grze Terenowej.

KATOWICE: "Tropiciele pór roku cz. 1". Spacer ornitologiczny

 • Godz. 09:00, MBP
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza miłośników edukacyjnych wyjść plenerowych do udziału w pierwszym w tym roku spacerze organizowanym w cyklu Mądre Zwierzę, a sfinansowanym ze środków pochodzących z Zielonego Budżetu Miasta Katowice.

RUDA ŚLĄSKA: "To tylko botoks" w Śląskim Teatrze Impresaryjnym

 • Godz. 16:00, Śląski Teatr Impresaryjny
 • Wyobraź sobie, że chcesz dokonać zmiany swojego wizerunku za pomocą operacji plastycznej w tajemnicy przed swoimi najbliższymi. W tym samym momencie trafiasz na kupon promocyjny, dzięki któremu Twoja metamorfoza może odbyć się w wyjątkowo korzystnej cenie. Niestety na tę samą ofertę wpada cała Twoja rodzina i wszyscy spotykacie się w jednej klinice medycyny estetycznej, prowadzonej przez niesamowicie sprytną Cristinę. Jedyny lekarz, pracujący w klinice, doktor Longadonga gwarantuje, że efekty Twojej zmiany będą spektakularne, w końcu podchodził do egzaminu lekarskiego podchodził 10 razy.

7 kwietnia

KATOWICE: PupiLove Targi

 • Godz. 11:20, Libero
 • PupiLove Targi to lokalne wydarzenie skierowane do wszystkich właścicieli oraz miłośników psów i kotów. Podczas PupiLovych Targów macie możliwość spotkać się bezpośrednio z wieloma małymi producentami niezwykłych akcesoriów i produktów dla czworonogów, którzy przyjadą z różnych stron Polski. Są to wyroby niszowe, często ręcznie wytwarzane, najwyższej jakości, których nie znajdziecie w zwykłych sklepach. Dodatkowym atutem jest to, że każdą rzecz możecie obejrzeć, dotknąć, przymierzyć i kupić, a nasi wystawcy chętnie służą Wam radą i pomocą w doborze produktów najodpowiedniejszych dla Waszego Pupila.

RUDA ŚLĄSKA: "Mały Książę" - premiera musicalu Śląskiej Sceny Młodych

 • Godz. 17:00, Śląski Teatr Impresaryjny im. Henryka Bisty
 • Ile zostanie z książkowej historii Antoine de Saint-Exupery, jeżeli przeniesiemy Małego Księcia do naszych czasów? Zestawienie niczego nieświadomego bohatera z naszymi realiami z pewnością da odbiorcom wiele do myślenia. Postawi pytania, które być może sami musimy sobie zadać. Jak potoczy się historia chłopca, który porzucił swoją planetę? Czas obliczyć straty, przejąć władze nad losem, dać ponieść się przygodzie, oswoić emocje i znaleźć swoje miejsce. Zapraszamy na międzyplanetarną podróż pełną refleksji. Młodzieżowy musical pełen koloru i muzyki. To pierwsza produkcja Śląskiej Sceny Młodych, realizowana w trzech miastach w województwie.

NAKŁO ŚLĄSKIE: Spotkanie z Mistrzem Henrykiem Konwińskim

 • Godz. 17:10, Pałac hrabiów Henckel von Donnersmarck
 • 7 kwietnia w ramach „Niedzieli w Pałacu” przyjdź na Spotkanie z Mistrzem – Henrykiem Konwińskim - tancerzem, choreografem, reżyserem, pedagogiem, wieloletnim solistą baletu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

9 kwietnia

KATOWICE: Stand-up: Mieszko Minkiewicz - nowy program

 • Godz. 19:00, Królestwo
 • Mieszko Minkiewicz - stand-uper polonista, majster słowa. Na koncie pięć programów stand-up owych. Występował w Comedy Central, roastował m. in. Friza, Pudziana, prowadzi też podcast popkulturalny "Ogólnie polecam". Bezpośredni, serdeczny i nie idzie z żartami na łatwiznę, przez co jego występy to gwarancja świetnej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

10 kwietnia

ŻORY: Kabaret Zdolni i Skromni - Trasa "Na bis ciepcie lajbiki"

 • Godz. 17:00, Kino na Starówce
 • Brajan (Łukasz Żak) czyli ułożony chłopak z Sosnowca, który mówi poprawną polszczyzną. Sztefa (Ewelina Wojtak), czyli swojska dziewczyna z Piekar Śląskich, która ma gwarę Śląską we krwi. Serie krótkich form wideo ukazują trudności porozumienia się w życiu codziennym.

CHORZÓW: "Historyje spod strzechy" w Skansenie

 • Godz. 17:00, Skansen
 • Jeśli lubicie słuchać mrożących krew w żyłach historii, poznawać tajemnicze, do dzisiejszego dnia nierozwiązane sprawy kryminalne, to nie może Was zabraknąć 10 kwietnia (środa), o godzinie 17.00 w chorzowskim skansenie.

TYCHY: Tury Kultury: Arkadiusz Janiczek

 • Godz. 18:00, MBP Tychy
 • Największy sukces filmowy osiągnął dzięki głównej roli w filmie Plac Zbawiciela, dzięki której był nominowany do najważniejszych nagród filmowych w Polsce, natomiast dużą popularność przyniosła mu rola starszego posterunkowego Jerzego Marciniaka w serialu Złotopolscy.

11 kwietnia

SOSNOWIEC: Zagłębiowski Czwartek: "Dziewczyny pogranicza. Co Zagłębianki myślą o swoim regionie?"

 • Godz. 17:00, Mediateka
 • 11 kwietnia 2024 o godz. 17.00 w Pałacu Schoena (ul. Chemiczna 12) poruszone zostaną socjologiczne problemy kobiecości, a przede wszystkim kwestie tożsamościowe mieszkanek Zagłębia Dąbrowskiego. Prelekcję wygłosi prof. dr hab. Halina Rusek z Uniwersytetu Śląskiego. Wstęp wolny.

RYBNIK: Kabaret Zdolni i Skromni - Trasa "Na bis ciepcie lajbiki"

 • Godz. 17:30, Teatr Ziemi Rybnickiej
 • Brajan (Łukasz Żak) czyli ułożony chłopak z Sosnowca, który mówi poprawną polszczyzną. Sztefa (Ewelina Wojtak), czyli swojska dziewczyna z Piekar Śląskich, która ma gwarę Śląską we krwi. Serie krótkich form wideo ukazują trudności porozumienia się w życiu codziennym.

BYTOM: "Pamiętniki kobiet z rodzin górniczych" - spotkanie autorskie z dr Moniką Glosowitz

 • Godz. 18:00, MBP Bytom
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Bytomiu zaprasza bardzo serdecznie na spotkanie autorskie z Panią dr Moniką Glosowitz oraz bohaterkami książki. "Pamiętniki kobiet z rodzin górniczych" są przyczynkiem do auto/biografii zbiorowej, która wypełniłaby białą plamę w historii społecznej Górnego Śląska. Jej powstawaniu towarzyszyło nieustannie zadawane pytanie "gdzie one są?". Książka składa się z 24 opowieści kobiet pracujących w branży górniczej i/lub pochodzących z rodzin górniczych. Stanowi pokłosie dwóch edycji konkursu na formy pamiętnikarskie oraz wystawy dokumentującej życie codzienne czerwieńskich rodzin. Całość uzupełniają portrety przygotowane przez Karolinę Jonderko, córkę górnika z Rydułtów, laureatkę World Press Photo 2021, oraz eseistyczne wprowadzenie Moniki Glosowitz, córki elektromontera dołowego KWK Knurów.

KATOWICE: Promocja książki "Chachary. Ludowa historia Górnego Śląska"

 • Godz. 18:00, Biblioteka Śląska
 • Biblioteka Śląska zaprasza na promocję książki "Chachary. Ludowa historia Górnego Śląska" – z Dariuszem Zalegą rozmawia Marta Tomczok.

12 kwietnia

Bielsko-Biała: Błażej Król w BCK

 • Godz. 19:00, BCK
 • Błażej Król jest wokalistą, autorem tekstów oraz kompozytorem. W przeszłości współtworzył grupy Kawałek Kulki oraz UL/KR. Muzyk posługuje się bardzo różnorodnymi formami wyrazu, swobodnie operując klasycznymi środkami, jak i wplatając w nie niekonwencjonalne elementy. Jego piosenki są przejawem jawnej artystycznej fuzji, łączącej w sobie muzyczną brawurę oraz poetycką wrażliwość. Słowa podawane są na psychodelicznym gruncie – symbolizm przełamywany jest paraliżującym realizmem, zaskakują eksperymenty ze strukturą i igranie z konceptem utworu.

WODZISŁAW ŚLĄSKI: Kabaret Zdolni i Skromni - Trasa "Na bis ciepcie lajbiki"

 • Godz. 17:30, WCK
 • Brajan (Łukasz Żak) czyli ułożony chłopak z Sosnowca, który mówi poprawną polszczyzną. Sztefa (Ewelina Wojtak), czyli swojska dziewczyna z Piekar Śląskich, która ma gwarę Śląską we krwi. Serie krótkich form wideo ukazują trudności porozumienia się w życiu codziennym.

PYSKOWICE: Pyskowice przeciw depresji. Spotkanie z D. Karpiukiem

 • Godz. 17:30, Strefa Kultury
 • Depresja jest uznawana za chorobę cywilizacyjną. Nie należy jej lekceważyć ani udawać, że problem nas nie dotyczy. Pyskowice przeciwko depresji to działania, które mają na celu oswoić nas z tym tematem, przełamać sferę tabu, obalić mity dotyczące depresji i edukować.

Więcej wydarzeń znajduje się w naszym kalendarzu imprez.

Ładowanie Rozmowy