Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Drużyna Polskiej Policji najlepsza w Mistrzostwach Świata na Teneryfie. W składzie śląscy mundurowi

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Reprezentacja Polskiej Policji z kompletem zwycięstw i bez żadnej straconej bramki, zdobyła Mistrzostwo Świata Drużyn Policyjnych w piłce nożnej 7-osobowej na Teneryfie. W wielkim finale pokonała reprezentację Szwajcarii 2:0. W skład mistrzowskiej drużyny wchodziła czwórka policjantów ze Śląska.

Sukces policjantów na Teneryfie

Chęć zdobycia tytułu była widoczna u naszych reprezentantów od pierwszego gwizdka sędziego. Półfinał był kolejnym popisem zawodników prowadzonych przez Andrzeja "Pułko" Kuczyńskiego. Po ostatnim gwizdku arbitra nasi zawodnicy schodzili z boiska w znakomitych humorach, pokonując gospodarzy 3:0. Wszyscy z niecierpliwością czekali na finał.

W nim zmierzyły zdecydowanie najlepsze piłkarskie zespoły. Na naszych zawodników czekała reprezentacja Szwajcarii, która, podobnie jak nasza drużyna, w finale zameldowała się z kompletem zwycięstw. Mecz wzbudzał olbrzymie emocje wśród zgromadzonych kibiców.

Spotkanie obfitowało w wiele zwrotów akcji. Grę kontrolowali Polacy, jednak szwajcarska drużyna odpowiadała bardzo twardą i dobrą grą w defensywie. Pierwsza połowa przyniosła rezultat remisowy 0:0. Po przerwie nasi reprezentanci zaprezentowali się jeszcze lepiej, co przypieczętowali zdobyciem dwóch bramek, które zdecydowały o zwycięstwie w wielkim finale Mistrzostw Świata Drużyn Policyjnych w piłce nożnej 7-osobowej.