Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Areszt tymczasowy dla 29-latka, podejrzanego o podpalenie kamienic w Czerwionce-Leszczynach

Dodano: , źródło: KMP Rybnik

Sąd Rejonowy w Rybniku aresztował na 3 miesiące 29-latka, podejrzanego o podpalenie kamienic w Czerwionce-Leszczynach. Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Za przestępstwo to grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

We wtorek, około godziny 21.30 policjanci zatrzymali 29-latka, podejrzanego o podpalenie kamienic w Czerwionce-Leszczynach. Na miejscu zdarzenia przez dwa dni pracowali technicy kryminalistyki, prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów.

20 lutego 29-latek został doprowadzony do prokuratura, od którego usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wysoce uprawdopodabnia winę podejrzanego. Wczoraj prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawcy na 3 miesiące, do czego sąd się przychylił. W tym czasie prokurator i policyjni detektywi będą prowadzili śledztwo, zbierali dalsze dowody oraz weryfikowali wyjaśnienia podejrzanego.

Ładowanie Rozmowy