Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Powołano zastępców Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

Dodano: , źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

St. bryg. Roman Klecha oraz st. bryg. Damian Legierski to nowi zastępcy szefa śląskich strażaków. 

Znamy nowych zastępców szefa PSP

Wczoraj w Katowicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania st. bryg. Romana Klechy na stanowisko Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz powierzenia st. bryg. Damianowi Legierskiemu obowiązków na stanowisku Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. W uroczystości wzięli udział Wiceminister Edukacji Henryk Kiepura oraz Wicewojewoda Śląski Rafał Adamczyk.

St. bryg. mgr inż. Roman Klecha urodził się 30 grudnia 1974 roku w Częstochowie. W latach 2000–2018 pełnił służbę w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Od 2018 roku pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, zajmując kolejno stanowiska dowódcy JRG nr 2 w Gliwicach-Łabędach oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach, a z dniem 1 kwietnia 2019 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Z dniem 23 lutego 2024 roku Komendant Główny PSP, na wniosek Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, powołał st. bryg. Romana Klechę na stanowisko Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

St. bryg. mgr inż. Damian Legierski urodził się 8 kwietnia 1975 roku w Istebnej. Służbę stałą rozpoczął w Komendzie Rejonowej PSP w Cieszynie, najpierw na  stanowisku starszego inspektora, następnie kierownika sekcji operacyjno-szkoleniowej i dowódcy JRG w Ustroniu. W latach 2017–2023 zajmował stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Cieszynie.

Z dniem 27 lutego 2024 roku Komendant Główny PSP, na wniosek Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, powierzył mu pełnienie obowiązków Zastępcy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Ładowanie Rozmowy