Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Przeszczep włosów - kiedy warto rozważyć jego wykonanie?

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany/Materiały dostarczone przez zleceniodawcę

To, jak wygląda nasza twarz jest bardzo istotne dla naszej ogólnej prezencji, ale również dobrego samopoczucia. Ta zasada dotyczy także naszych włosów, które dla wielu osób są sposobem na wyrażenie siebie. Jeżeli zaczynamy nagle je tracić, nie ma nic dziwnego w tym, że źle się z tym czujemy. Jak odwrócić skutek nagłego wypadania włosów? Czy transplantacja włosów to dobry wybór? Na czym dokładnie polega?

1. Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

2. Jakie są najważniejsze wskazania do przeszczepu włosów?

3. Jak dokładnie przebiega zabieg przeszczepu włosów?

4. Ile kosztuje przeszczep włosów?

5. Na co zwrócić uwagę, jeżeli planujemy transplantację włosów?

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Łysienie dotyka osoby różnej płci i w różnym wieku. Niektóre jego przyczyny mają podłoże genetyczne, na które niestety nie mamy wpływu. Inne powody, dla których tracimy włosy to między innymi nadmierny stres, niewłaściwa dieta i styl życia, a także różnego rodzaju choroby, jak na przykład łysienie plackowate. Proces transplantacji włosów metodą FUE jest jedną z najnowocześniejszych technik przeszczepiania włosów, z jakiej możemy obecnie skorzystać. W jego trakcie lekarz wybiera obszar na naszej głowie - zwykle w obrębie potylicy - na którym nasze włosy są najmocniejsze, a następnie pojedynczo wybiera z niego cebulki i ręcznie przeszczepia w miejsca dotknięte łysieniem. Dzięki temu efekt zabiegu jest bardzo naturalny i nie musimy martwić się, że nasza nowa fryzura będzie wyglądała jak sztuczna peruka.

Jakie są najważniejsze wskazania do przeszczepu włosów?

Powodów, dla których zainteresujemy się przeszczepem włosów może być wiele - od medycznych, po psychologiczne. Do tej pierwszej kategorii zaliczymy przede wszystkim genetyczne predyspozycje do łysienia, choroby, których efektem ubocznym jest ten efekt oraz choroby bezpośrednio prowadzące do utraty włosów, jak na przykład łysienie plackowate, łojotokowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Z kolei do powodów psychologicznych zaliczymy obniżenie poczucia własnej wartości oraz spadek atrakcyjności w naszych własnych oczach.

Jak dokładnie przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Transplantacja włosów metodą FUE jest czasochłonna - procedura dla pojedynczego pacjenta może zająć wiele godzin. W zamian jednak otrzymujemy bardzo naturalnie wyglądające rezultaty, które zdecydowanie wynagradzają konieczność tak długiego zabiegu. Pierwszym krokiem przy przeszczepie włosów jest zawsze konsultacja ze specjalistą. W jej trakcie lekarz rozmawia z nami, sprawdza obniżenie linii włosów a także bada, czy są jakiekolwiek przeciwwskazania dla wykonania zabiegu. Gdy przejdziemy pierwszy kontakt pomyślnie, w następnej kolejności dobierana jest metoda przeszczepu oraz jego zakres. Ostatnim etapem jest już właściwy zabieg, po którym otrzymujemy zestaw zaleceń, jak dbać o skórę głowy i nowe włosy. Jeżeli zastosujemy się do wskazówek lekarza, pierwsze efekty zobaczymy po około 3-4 miesiącach od przeprowadzenia przeszczepu.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Koszt przeszczepu włosów jest zależny od kilku czynników: jego rozległości, wybranej metody oraz miejsca, w którym wykonamy procedurę. Niektóre osoby decydują się na wyjazd za granicę, aby tam poddać się transplantacji włosów. W takim wypadku jako koszt musimy zaliczyć zarówno sam zabieg, jak i dojazd na miejsce oraz wynajęcie hotelu lub innego miejsca, w którym się zatrzymamy. Jeżeli decydujemy się na przeszczep w Polsce, cena również będzie uzależniona od konkretnej kliniki oraz wielkości obszaru, jaki ma zostać w ten sposób "zrewitalizowany". Zazwyczaj cena przeszczepu włosów zaczyna się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, a jej dokładną wysokość negocjujemy indywidualnie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie przeszczepywlosow.pl.

Na co zwrócić uwagę, jeżeli planujemy transplantację włosów?

Jeżeli przygotowujemy się do zabiegu przeszczepu włosów, w pierwszej kolejności zawsze powinniśmy zacząć od konsultacji z lekarzem. Warto również spróbować innych metod powstrzymania łysienia, zanim zdecydujemy się na ten ostatni krok. W tym celu możemy udać się również na konsultację trychologiczną, gdzie specjalista oceni, czy możemy odzyskać naszą fryzurę w sposób mniej inwazyjny. Jeżeli będzie to niemożliwe, powinniśmy dobrze zastanowić się nad wyborem kliniki przeszczepu włosów. Warto sprawdzić opinie innych osób, które przed nami skorzystały z podobnej usługi.

Dodatkowym zadaniem, które powinniśmy wykonać przed umówieniem transplantacji jest również zapoznanie się z tym, jak dbać o skórę głowy po przebytym zabiegu. Jeżeli nie będziemy w stanie utrzymać należytego reżimu w tym zakresie, możemy osłabić ostateczne efekty przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów to ostatni ratunek dla osób borykających się z łysieniem o podłożu genetycznym lub powstałym w wyniku choroby. Jest to metoda bardzo skuteczna, chociaż także mozolna. Jeżeli borykamy się z niższą samooceną przez wzgląd na stan naszej fryzury, nie wahajmy się udać na konsultację w sprawie transplantacji włosów.

Ładowanie Rozmowy