Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Leczenie łysienia - skorzystaj ze skutecznych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej

Dodano: , źródło: Artykuł sponsorowany

Dlaczego włosy wypadają?

Problem wypadania włosów dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może pojawić się na każdym etapie życia – nawet u nastolatków. Wypadanie włosów, czyli łysienie ma różne przyczyny. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • sezonowe niedobory witamin i minerałów

  • niedobory wynikające z nieprawidłowej diety

  • zaburzenia i schorzenia związane z układem hormonalnym, na przykład pracą tarczycy, po ciąży, związane z nadwrażliwością na testosteron – łysienie androgenowe
     

Warto zatem udać się do lekarza, ponieważ określenie przyczyny łysienia może pomóc w zahamowaniu wypadania włosów.

Jak leczyć łysienie?

Leczenie łysienia powinno być powiązane z jego przyczyną. Przykładowo, w przypadku niedoborów stosować można odpowiednią suplementację oraz zmienić swoją dietę na bardziej zbilansowaną. Przy zaburzeniach hormonalnych, przykładowo w niedoczynności tarczycy, dobre efekty daje stosowanie leczenia polegającego na zażywaniu syntetycznych hormonów tarczycy, by wyrównać ich poziomy. Niestety, zdarza się, że nawet prawidłowa diagnostyka i rozpoczęcie leczenia nie przynosi oczekiwanych efektów, czyli zahamowania wypadania włosów. W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu ze specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna na wypadanie włosów

W dobrych gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z szerokiej gamy zabiegów, także pozwalających na leczenie łysienia Katowice - https://www.motylclinic.pl/zabiegi/leczenie-lysienia/ to jedno z miast, gdzie są one dostępne. Oferowane procedury cechują się wyższą skutecznością niż domowe procedury, na przykład stosowanie wcierek, szamponów, odżywek na włosy wypadające. Najlepsze rezultaty może przynieść mezoterapia igłowa, do której zaliczany jest wampirzy lifting Katowice także posiadają gabinety, w których możliwe jest skorzystanie z tych procedur. Stosuje się wtedy odpowiednie substancje aktywne, które pozwalają na zmniejszenie wypadania włosów, na przykład witaminy i minerały, wyciągi roślinne, substancje jak minoksydyl czy osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta, które dostarczane są bezpośrednio w skórę głowy, czyli tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Dla uzyskania optymalnych wyników zalecane jest wzięcie udziału w serii tego typu zabiegów. Zabiegi medycyny estetycznej mogą zatem skutecznie zredukować wypadanie włosów, a także mogą spowodować odrost włosów, aby fryzura znów mogła prezentować się dobrze!

Ładowanie Rozmowy