Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zamach w Wyrach: policja zatrzymała zleceniodawcę, to 35-letni mieszkaniec Knurowa

Dodano:

Wszystko wskazuje na to, że za zamachem bombowym w Wyrach stoi 35-letni mieszkaniec Knurowa. To na jego zlecenie grupa przygotowała i podłożyła ładunek wybuchowy na jednej z posesji w Wyrach.


O eksplozji w wyrach pisaliśmy w artykule: Wybuch bomby w Wyrach był próbą zamachu! Zatrzymano 5 osób


Podejrzany o zorganizowanie zamachu mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych z wydziału kryminalnego mikołowskiej komendy, a także Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Aresztowania dokonano we wtorek około godziny 15:00 na DK 81 na wysokości Żor. 35-latek wraz z żoną i dwójką dzieci wracał właśnie z urlopu. Nie stawiał oporu. To już szósta zatrzymana w tej sprawie osoba.

Z materiałów zgromadzonych w toku śledztwa wynika, że to zatrzymany mężczyzna zlecił przygotowanie ładunku wybuchowego i jego podłożenie. Jutro ma zostać doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, gdzie usłyszy zarzuty dotyczące sprowadzenia katastrofy i wytwarzania materiałów niebezpiecznych – informuje Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują na to, że ładunek wybuchowy został skonstruowany w piwnicy domu jednego z zatrzymanych mężczyzn. Człowiek ten był już wcześniej karany za wytwarzanie broni i amunicji bez zezwolenia, a także za kradzieże i groźby karalne. Pozostałe zatrzymane osoby odpowiedzą za dostarczenie i podłożenie bomby na tarasie domu niedoszłej ofiary.

Policja na razie nie ujawnia szczegółów, badane są też motywy podłożenia bomby. Śledczy nie wykluczają porachunków na tle finansowym.

Więcej informacji wkrótce.

 

Ładowanie Rozmowy