Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

W Śląskiem działa już aplikacja Animal Helper app. Co to?

Dodano:

Od 12 kwietnia w naszym województwie działa aplikacja Animal Helper. To “numer interwencyjny” dla zwierząt - są już pierwsze zgłoszenia po pomoc. 

"112 dla zwierząt" już działa. Czy jest Animal Helper?

Zapowiadana już od jakiegoś czasu apka została uruchomiona kilka dni temu w trzech nowych województwach: wielkopolskim, łódzkim i śląskim. Za jej pomocą można zgłaszać alarmujące sytuacje dotyczące zwierząt, zarówno domowych, jak i dzikich. Operatorzy przekażą informacje odpowiednim służbom.

Animal Helper działa jak 112 dla zwierząt. Specjalnie utworzona w tym celu centrala przyjmuje zgłoszenia 24/7, a pracownicy błyskawicznie przekierowują je do odpowiednich dla danego rodzaju i miejsca zdarzenia służb lub organizacji pozarządowych. - czytamy na stronie projektu. 

To kolejna opcja działania, wspierająca zwierzęta w potrzebie, która dodatkowo dostosowana jest do obecnych warunków - ma formę aplikacji na telefon. Można szybko i sprawnie przesłać sporo informacji. 

– Są to w większości przypadki znęcania się nad zwierzętami, niehumanitarne warunki, ale też zwierzęta ranne, zagubione, powypadkowe. Każdy przypadek jest inny, niektóre są naprawdę drastyczne i liczy się każda minuta – opowiada Adam Van Bendler, partner i jeden z pomysłodawców aplikacji. 

W ciągu trzech dni - 30 zgłoszeń

W pierwszych trzech dniach działania aplikacji z trzech kolejnych województw: wielkopolskiego, łódzkiego i śląskiego, wpłynęło, jak informują w mediach społecznościowych, blisko 30 alarmów. To pokazuje, że inicjatywa ma sens i może się sprawdzić. 

 

Ładowanie Rozmowy