Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragedia na przejeździe kolejowym w Orzeszu. Pociąg śmiertelnie potrącił rowerzystkę

Dodano: , źródło: KPP Mikołów

Policjanci z mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na oznakowanym przejeździe kolejowym w jednej z dzielnic Orzesza. Pociąg osobowy relacji Warszawa-Praga śmiertelnie potrącił kierującą rowerem 77-letnią mieszkankę miasta. 


Tragedia na przejeździe kolejowym w Orzeszu

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj (17 czerwca) kilka minut przed godziną 9:00 na przejeździe kolejowym przy ulicy Powstańców w Orzeszu-Jaśkowicach. Według ustaleń policjantów, jadąca w kierunku swojego domu rowerem 77-letnia mieszkanka miasta została potrącona przez pociąg osobowy relacji Warszawa-Praga. 

- Miejsce to jest oznakowane, ale niestrzeżone. Maszynista był trzeźwy, jednak zabezpieczono również do badań jego krew pod kątem obecności innych niedozwolonych substancji. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok 77-latki. Ruch kolejowy i drogowy na tym szlaku został wznowiony po godzinie 12.30 - czytamy na stronie KPP Mikołów

Mundurowi apelują do niechronionych uczestników dróg i kierujących pojazdami o wyjątkową ostrożność - zwłaszcza w tak newralgicznych miejscach, jak przejazdy kolejowe.

Ładowanie Rozmowy