Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Małgorzata Zarychta-Surówka nie żyje. Radna Sejmiku Województwa Śląskiego zmarła na COVID-19

Dodano: , źródło: UMWS / Facebook / red.

Nie żyje radna Sejmiku Województwa Śląskiego Małgorzata Zarychta-Surówka. Zmarła z powodu COVID-19. Miała 57 lat.

Małgorzata Zarychta-Surówka nie żyje

O śmierci Małgorzaty Zarychta-Surówki poinformował 17 stycznia 2022 r. Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

– Z głębokim żalem przyjąłem dziś rano informację o odejściu od nas Małgorzaty Zarychty-Surówki, radnej sejmiku. Przegrała walkę z COVID. Małgosia była wspaniałą osobą, zawsze aktywnie zabiegała o region. W imieniu zarządu i sejmiku składam wyrazy współczucia rodzinie i bliskim – przekazał Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski.

Radna sejmiku śląskiego przegrała walkę z COVID-19

Urodzona w 1965 roku Małgorzata Zarychta-Surówka zmarła z powodu COVID-19. W środę 12 stycznia o jej złym stanie zdrowia informowała jej córka.

– Mama jest w stanie ciężkim w Szpitalu w Piekarach na OIOMIE na Bytomskiej. Proszę o modlitwę – przekazała córka Małgorzaty Zarychta-Surówki poprzez media społecznościowe.

Następnego dnia jej stan był krytyczny.

Małgorzata Zarychta-Surówka miała 57 lat

Małgorzata Zarychta-Surówka ukończyła Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2006 roku była członkinią Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich wyborach do sejmiku śląskiego zdobyła 6804 głosów. Została wpisana na listę osobowości Leksykonu "Who is who" w Polsce. 

Ładowanie Rozmowy