Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata

Dodano: , źródło: Interia

We wtorek 16 listopada nad ranem zmarł Kamil Durczok, znany dziennikarz z Katowic. Jak donosi Interia, w nocy z poniedziałku na wtorek był reanimowany. Zmarł w szpitalu w Katowicach.

Szpital ujawnia przyczynę śmierci Kamila Durczoka

We wtorek 16 listopada rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im.prof. K.Gibińskiego SUM w Katowicach opublikował komunikat, z którego dowiadujemy się, że Kamil Durczok został przyjęty na Izbę Przyjęć w poniedziałek 15 listopada o godzinie 13:45. Jego stan określano jako bardzo ciężki. Został przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

- Pacjent zmarł o godzinie 4.23 (16.11 br.) w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - czytamy w komunikacia szpitala.

Zmarł Kamil Durczok

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 r. w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Karierę dziennikarza rozpoczął w 1991 r. w Radiu Katowice. Od 1993 r. pracował w Telewizji Polskiej, następnie przeszedł do stacji TVN, gdzie pracował przez 9 lat od 2006 r. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". W latach 2016-2019 był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl. Przez rok był gospodarzem programu "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą Durczokracja) w Polsat News. 

W 2003 roku Kami Durczok chorował na nowotwór. O walce z nim napisał w książce "Wygrać życie". 

Dziennikarz był laureatem wielu nagród, a w tym nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

Ładowanie Rozmowy