Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Mirosław Duży, starosta mikołowski, zakaził się koronawirusem

Dodano: , źródło: starostwo powiatowe w Mikołowie

Z dnia na dzień w naszym powiecie przybywa kolejnych zakażeń koronawirusem. W środę, 14 października, okazało się, że COVID-19 zaraził się także Mirosław Duży, starosta mikołowski.


Starosta mikołowski Mirosław Duży od 14 października przebywa w domowej izolacji. Przeprowadzono test, który dał wynik pozytywny, co oznacza, że zakaził się on koronawirusem.

Szanowni Państwo, od dłuższego czasu informowałem Was o tym jak epidemia na naszym terenie się rozwija, prosiłem Was o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa, których sam również się trzymałem. Mimo to, dopadło mnie. Obecnie czuje się dobrze i nie mam praktycznie żadnych objawów zakażenia. Przepraszam wszystkich, których mogłem w ostatnim tygodniu zarazić i proszę, wszystkie osoby, z którymi miałem w ostatnim tygodniu kontakt, a które zauważą u siebie niepokojące objawy, o to by udały się do swojego lekarza. Damy radę, trzymajmy się razem ale osobno - podkreśla starosta mikołowski Mirosław Duży.

Starostwo Powiatowe w Mikołowie podało też, że wszyscy, którzy mieli kontakt ze starostą, podlegają kwarantannie lub pracują zdalnie. W izolacji domowej jest obecnie 13 pracowników starostwa.

W związku z powyższym na tryb pracy zdalnej z dniem dzisiejszym przechodzą również wicestarosta Tadeusz Marszolik oraz etatowa członkini Zarządu Grażyna Nazar – czytamy w komunikacie starostwa powiatowego.

Sekretarz powiatu mikołowskiego Łukasz Ryguła zaznacza, że obecna sytuacja nie ma wpływu na funkcjonowanie starostwa. 

Urząd od początku epidemii pracuje w reżimie sanitarnym i na bieżąco, na ściśle określonych zasadach, załatwiane są sprawy naszym petentów – poinformował Łukasz Ryguła.

Ognisko zakażeń znajduje się m.in. w szkołach

Przypomnijmy, że niedawno nowe zakażenia wykryto także wśród uczniów mikołowskich szkół. Chodzi o Zespół Szkół Technicznych, w którym jedna z klas, w sumie 33 uczniów, została skierowana na kwarantannę ze względu na to, że tyski Sanepid potwierdził pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z uczniów. 12 października rozpoczęli naukę zdalną, a dziś ich izolacja dobiega końca. 

Co więcej, koronawirusem zakaził się także jeden z nauczycieli Zespołu Szkół nr 2 Specjalnych w Mikołowie. W związku z tym sanepid nałożył kwarantannę na 15 uczniów i 2 nauczycieli. Ta potrwa do 17 października.

 

fot. starostwo powiatowe w MIkołowie

Ładowanie Rozmowy