Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

[AKTUALIZACJA] Groźny wypadek na DTŚ w stronę Katowic. Przewrócony TIR zablokował drogę!

Dodano: , źródło: Śląska Policja FB

Na DTŚ, na wysokości marketu Auchan w stronę Katowic doszło do poważnego wypadku z udziałem TIR-a. Utrudnienia potrwają kilka godzin.

[AKTUALIZACJA - 13:00]

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 59-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Man wraz z przyczepą nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, wjechał w bariery ochronne, w wyniku czego samochód przewrócił się na bok. Następnie 55-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Renault z naczepą, chcąc uniknąć zderzenia z przewrócona ciężarówką, wykonując manewr omijania, najechał na znaki infrastruktury drogowej i rusztowanie remontowanego wiaduktu. Kierujący ciężarówkami byli trzeźwi. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, jednak jeden z kierujących pojechał na badania profilaktyczne do szpitala. Trasa do centrum Katowic przez wiele godzin była zablokowana. Policjanci wytyczyli objazdy. Obecnie ruch w kierunku centrum miasta odbywa się dwoma pasami, a w kierunku Chorzowa 1 pasem.


Utrudnienia na DTŚ wskutek wypadku z udziałem TIR-a

Wypadek na Drodze Trasy Średnicowej w Katowicach spowodował znaczne utrudnienia w ruchu. Według informacji Śląskiej Policji, na wysokości marketu Auchan w kierunku centrum Katowic doszło do przewrócenia TIR-a, co całkowicie zablokowało ten odcinek drogi. Dodatkowo, w kierunku Chorzowa zablokowany jest jeden pas ruchu, gdyż kierowca drugiej ciężarówki próbując ominąć miejsce zdarzenia, przebił barierkę i wjechał na przeciwny pas.

Na miejscu zdarzenia pracują policjanci katowickiej drogówki, a utrudnienia w ruchu szacowane są na około 5-7 godzin. Dochodzenie w sprawie wypadku jest w toku, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący TIR-em stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do tego incydentu.

Ładowanie Rozmowy