Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

"Damy i Huzary" z dotacją! Spektakl powstaje w ramach obchodów setnej rocznicy Powstań Śląskich

Dodano: , źródło: Związek Artystów Scen Polskich, niepodlegla.gov.pl, fot. M. Majeranek

To będzie produkcja, w której weźmie udział 150 artystów. Spektakl „Damy i Huzary”, bo o nim mowa, otrzymał właśnie dofinansowanie!


Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przez Polską Grupę Tradycji Powożenia – Stowarzyszenie wraz z Teatrem Śląskim i Zespołem „Śląsk” w ramach obchodów setnej rocznicy Powstań Śląskich. 19 marca opublikowane zostały wyniki naboru w Programie Dotacyjnym „Niepodległa" na 2021 rok

Beneficjenci pracujący nad „Damami i Huzarami” znaleźli się na 8. miejscu listy! Konkurencja była spora, bowiem złożono aż 1705 wniosków, w tym samorządowe instytucje kultury złożyły ich 787, a NGO – 918. Dofinansowanie otrzymało zalewie 111 wnioskodawców – 32 samorządowych i 79 NGO. Łączna kwota dofinansowania dla wszystkich projektów, początkowo planowana na 3,5 mln zł, dzięki przyznaniu dodatkowych środków uległa zwiększeniu do 4,5 miliona złotych. Poszczególne projekty mogły wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Projekt współrealizowany przez Teatr Śląsku otrzymał 72 000 zł. 

Ładowanie Rozmowy