Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Zdrowotna rajza po ŚUM w Zabrzu

  • Rozpoczęcie wydarzenia:
  • Miejsce wydarzenia: Zabrze

Rajza odbędzie się w ramach przeglądu: „Przystanek Śląsk”. Organizatorem przeglądu „Przystanek Śląsk” jest Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego.

Plan Rajzy

Spotkanie zaczyna się na dziedzińcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu ul. Jordana 19. W pierwszej części Rajzy odbędzie się prezentacja multimedialną w auli. Opowiemy o śląskich sukcesach medycznych. Drugą część rajzy stanowił będzie spacer po 20 ha terenu, na którym leży kilkanaście urokliwych budynków. W najbliższym sąsiedztwie campusu są dwa pojemne parkingi.

W trakcie Rajzy korzystać będziecie z materiałów Piotra Sobela, kierownika Działu Administracyjno – Gospodarczego w Zabrzu – Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Cegiełka 10 zł od uczestnika.

Rajzę powiodą:

  • Red. Józef Krzyk - historyk i publicysta. Autor i współautor kilku książek dotyczących Górnego Śląska, m.in. Korfanty. Silna Bestia, Wojna papierowa, Spacerownik powstańczy, Szałfynster.
  • dr Łukasz Zimnoch - prezes Stowarzyszenia WRAZIDLOK, pomysłodawca Szlaku Magnatów Przemysłowych, realizator widowisk multimedialnych w tym mappingowych, koncertów, pokazów mody, rzecznik prasowy koncernu energetycznego, wyróżniony nagrodami indywidualnymi za osiągnięcia w obszarze Public Relations („Miód” wyróżnienie nadawane przez „Dziennik Zachodni”, dziesiątka najlepszych rzeczników miesięcznika „Home & Market” w roku 2011). Autor dwóch książek: „Marketing dla naukowca i inżyniera” i „Po przebudzeniu”. Stypendysta marszałkowski w 2022r. w dziedzinie kultury. W 2022r. otrzymał "Grację" nagrodę gminy Świerklaniec przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej. W 2022r. otrzymał także dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi w rozwoju turystyki.