Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

TOP 5: najlepsze otwarte kąpieliska i baseny w województwie śląskim

Dodano: , źródło: Magdalena Świerczek

Gdzie szukać ochłody w te wakacje? – najlepsze otwarte kąpieliska i baseny w województwie śląskim.

W dobie pandemii koronawirusa lista otwartych obiektów rekreacyjnych, w których można odpocząć od upałów nieznacznie się zmniejszyła w porównaniu z poprzednim rokiem. Gdzie w takim razie szukać ochłody w upalne dni i jakich zasad bezpieczeństwa powinno się przestrzegać?


Aquadrom – Ruda Śląska

Największy park wodny w Rudzie Śląskiej pozostaje otwarty. Na terenie obiektu może znajdować się aż 500 osób jednocześnie. Aquadrom posiada na tyle dużą powierzchnię, że zasada dystansu społecznego jest z łatwością zachowywana. Zachęcająco brzmi również ilość atrakcji, która czeka na odwiedzających – Mokry Bąbel, Rwąca Rzeka, kilka zjeżdżalni oraz największa sauna w regionie

Park Wodny – Tarnowskie Góry 

Park Wodny w Tarnowskich Górach co roku cieszy się wielką popularnością. Obecnie na terenie obiektu może przebywać 330 osób jednocześnie. Na jakie atrakcje mogą liczyć turyści? W ofercie parku znajdziemy jacuzzi, basen sportowy, sauny (parową i suchą), zjeżdżalnie, basen zewnętrzny i wiele, wiele innych!

Kąpielisko Bugla – Katowice

„Bugla” jest jednym z najpopularniejszych kąpielisk otwartych. Miłośnicy basenów „pod chmurką” martwili się, że podobnie jak wiele obiektów tego typu, katowickie kąpielisko pozostanie w tym roku zamknięte. Wątpliwości zostały rozwiane 4 lipca, kiedy basen wznowił swoją działalność. Na terenie kąpieliska może przebywać 2500 osób, jednak obowiązują również limity wypoczywających w basenach. 

Pływalnia Wodnik – Paniówki

Zamknięty basen „Wodnik” wznowił działalność wraz z początkiem okresu wakacyjnego. Na odwiedzających czekają atrakcje w postaci kilku basenów, jacuzzi, groty solnej, tunelu wodnego i  wielu miejsc przystosowanych dla najmłodszych. Park zapewnia, iż budynek został w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. 

Pływalnia Via Sport – Jaworzno

Via Sport to ulubiony obiekt rekreacyjny mieszkańców Jaworzna. Obecnie na jego terenie może przebywać maksymalnie 100 osób. Oprócz basenu odwiedzający mogą korzystać z aż 3 rodzajów sauny, brodzika dla najmłodszych, jacuzzi oraz kilku zjeżdżalni. Na terenie obiektu znajduje się również siłownia, korty tenisowe oraz zbiornik przystosowany do nauki nurkowania głębiowego. 
 
Sporą popularnością cieszą się również plaże przy jeziorach takich jak Paprocany  w Tychach, Nakło-Chechło w okolicach Tarnowskich Gór, Pławniowice i Żywieckie. Nie zapominajmy jednak o zdrowym rozsądku – wodne zabawy łączą się z ryzykiem utonięcia, więc korzystajmy jedynie z kąpielisk strzeżonych! 

Ładowanie Rozmowy