Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wypadek na autostradzie A1. Nie żyją dwie osoby!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na zjeździe z autostrady A1 w Czekanowie. W wyniku uderzenia busa w bariery energochłonne, śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów, a pięciu pozostałych, w tym kierowca, trafiło do szpitala.

Śmiertelny wypadek na A1

Dzisiaj, kilka minut po godzinie 6.00 rano tarnogórscy policjanci odebrali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Czekanowie, na pasie zjazdowym z autostrady A1. Mundurowi na miejscu ustalili, że osobowy bus marki citroen, którym kierował 54-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego, z niewyjaśnionych, jak dotąd, przyczyn uderzył w bariery energochłonne. Niestety śmierć na miejscu poniosło dwóch pasażerów, mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku 63 i 57 lat, a pozostałych czterech w wieku 23 - 71 lat trafiło do szpitali. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora, które będą miały na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze i odpowiednie dostosowanie prędkości. Warunki są trudne, dlatego kierowco! Noga z gazu! - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Ładowanie Rozmowy