Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Wbiegł do płonącego budynku i uratował 3 osoby – bohater to sierż. sztab. Piotr Kolodziej, policjant z Raciborza

Dodano: , źródło: foto: KPP Racibórz

W nocy z soboty na niedzielę doszło do pożaru jednego z pustostanów w Raciborzu, na ul. Nowowiejskiej, tuż przy stacji paliw na Placu Mostowym. Na miejsce został skierowany patrol Zespołu Patrolowe-Interwencyjnego raciborskiej policji. Okazało się, że w środku mogą być ludzie, więc jeden z policjantów niewiele myśląc wbiegł do płonącego budynku. Dzięki swojej odwadze uratował 3 osoby.

Patrol otrzymał zgłoszenie o pożarze o godzinie 3:20 w nocy. Po przybyciu na ul. Nowowiejska zauważyli poparzonego mężczyznę, z nadpalonym odzieniem. Jak tłumaczył, nocował we wspomnianym pustostanie, a gdy się obudził, jego ubranie już się paliło. Udało mu się jednak wyjść na zewnątrz, a na pobliskiej stacji paliw wezwał pomoc.

Kiedy jego kolega udzielał pierwszej pomocy poparzonemu mężczyźnie, sierż. sztab. Kolodziej, wraz z chcącym pomóc pracownikiem stacji benzynowej, udali się na miejsce pożaru. Przed budynkiem zastali kolejną poparzoną osobę, która twierdziła, że w środku jeszcze mogą znajdować się ludzie. Pracownik stacji benzynowej udzielał pierwszej pomocy, a policjant wbiegł do budynku.

W środku zastał jeszcze trzy leżące na podłodze osoby. Mundurowy obudził je i pomógł wydostać się z budynku, a przybyła na miejsce straż pożarna zażegnała niebezpieczeństwo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru doszło z powodu nieostrożnego obchodzenia się ogniem przez osoby znajdujące się w środku budynku. Na szczęście dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratowniczej przeprowadzonej przez policjantów i bohaterskiego pracownika stacji beznynowej, życie wszystkich poszkodowanych osób zostało uratowane - Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. Łukasz Krebs dziękuje za okazaną pomoc pracownikowi pobliskiej stacji paliw, który bez wahania włączył się do interwencji policjantów, aby ratować życie i zdrowie innych osób – informuje raciborska Komenda Powiatowa Policji.

Ładowanie Rozmowy