Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Tragedia w Tychach! 88-latek zmarł w wyniku upadku z okna szpitala

Dodano: , źródło: noweinfo.pl

Pod koniec ubiegłego roku doszło do tragicznego zdarzenia w jednym z tyskich szpitali. Pacjent wypadł z okna i zmarł w wyniku obrażeń związanych z upadkiem. Prokuratura rejonowa prowadzi w tej sprawie śledztwo.

88-letni mężczyzna wypadł ze szpitalnego okna

We wtorek 26 grudnia ubiegłego roku na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez, zlokalizowanego w Tychach przy ulicy Edukacji 102 doszło do tragicznego zdarzenia. Przez okno znajdujące się na pierwszym piętrze szpitala wypadł 88-letni mężczyzna. Jak informuje portal noweinfo.pl, mężczyzna był przytomny po upadku, a personel szpitala udzielił mu specjalistycznej pomocy medycznej. Niestety po kilku godzinach pacjent zmarł. Jak wykazała przeprowadzona sekcja zwłok, to obrażenia w obrębie klatki piersiowej, powstałe w wyniku upadku z wysokości, doprowadziły do zgonu mężczyzny.

W sprawie prowadzone jest śledztwo

Trwa śledztwo mające na celu ustalenie tego, czy szpital dopuścił się zaniedbania, ponieważ to personel szpitala Megrez był odpowiedzialny za mężczyznę w chwili wypadku. Jak podaje portal noweinfo.pl, śledztwo jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Z ustaleń portalu wynika jednak, że na chwilę obecną śledztwo nie jest prowadzone przeciwko konkretnym osobom, a „w sprawie”.

Ładowanie Rozmowy