Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

[AKTUALIZACJA] Szósta ofiara koronawirusa w Polsce!

Dodano: , źródło: koronawirus, ofiara, 27-latka, Podkarpacie, kolejna ofiara, Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało przed południem o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych oraz 27-letniej z woj. podkarpackiego, która zmarła w szpitalu w Łańcucie.


AKTUALIZACJA: Pomimo wcześniejszych informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia, okazało się, że przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus tylko sepsa.

W piątek 20 marca Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o śmierci 27-letniej kobiety zakażonej koronawirusem. Kobieta zaraziła się od własnej matki, która wróciła z Włoch. Pacjentka przebywała w szpitalu w Łańcucie. 27-latka kilka dni temu urodziła w szpitalu dziecko i być może to miało wpływ na tak dramatyczny przebieg choroby. Bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety była sepsa, która pojawiła się po porodzie.

– Wszystko na to wskazuje, że bezpośrednią przyczyną śmierci 27-latki z Łańcuta była sepsa a nie choroba COVID-19 wywołana przez koronawirusa – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Pytany, czy kobieta powinna być zaliczana, jako szósta osoba, która zmarła w Polsce z powodu koronawirusa odparł, że tak naprawdę nie powinniśmy wliczać tej zmarłej kobiety do osób, które poniosły śmierć z uwagi na fakt zarażenia koronawirusem.

– Została włączona do tych sześciu osób, ponieważ była osobą zakażoną koronawirusem, ale jak poinformowali nas medycy ze szpitala w Łańcucie, bezpośrednią przyczyną śmierci nie był jednak COVID-19, ale sepsa – dodał rzecznik Ministerstwa Zdrowia.


Potwierdzone przypadki dotyczą:

  • 3 osób z woj. lubelskiego,
  • 3 osób z dolnośląskiego,
  • 2 osób z woj. wielkopolskiego,
  • 1 osoby z woj. podkarpackiego,
  • 1 osoby z woj. podlaskiego,
  • 1 osoby z woj. małopolskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.

W sumie w całej Polsce liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem wzrosła do 378. Sześć osób zmarło. 871 osób jest hospitalizowanych, 28 440 osób jest objętych kwarantanną, 48 660 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

 

Ładowanie Rozmowy