Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Spowodował wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Grozi mu 12 lat więzienia!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Dąbrowscy kryminalni zatrzymali sprawcę wypadku drogowego. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy dwóm kobietom ze skody, której nie ustąpił pierwszeństwa. 64-latkowi grozi nawet 12 lat więzienia.

Sosnowiczanin uciekł z miejsca wypadku

W wyniku pracy operacyjnej dąbrowskich kryminalnych został zatrzymany sprawca piątkowego wypadku drogowego. 64-letni mężczyzna, kierując swoim peugeotem, nie zastosował się do przepisów drogowych i nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się zgodnie z prawem. Wskutek tego zdarzenia dwie kobiety, pasażerki skody, zostały ranne i natychmiast przetransportowane do szpitala. Ich stan wymagał natychmiastowej interwencji medycznej.

Sprawca zdarzenia uciekł z miejsca wypadku, próbując uniknąć odpowiedzialności. Mundurowi jednak go namierzyli i zatrzymali już następnego dnia. Policjantom pomogły relacje świadków, którzy byli na miejscu zdarzenia oraz nagranie z monitoringu. Sosnowiczanin wkrótce za swoje czyny odpowie przed obliczem sądu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych i zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Wypadki często prowadzą do tragicznych skutków, których można uniknąć dzięki odpowiedzialnej jeździe i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa.

Ładowanie Rozmowy