Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Odśnieżali dach bez zabezpieczeń. Nagranie wywołuje ciarki! [FILM]

Dodano: , źródło: Portal "Dzisiaj w Gliwicach"

Nagranie z Gliwic obiegło sieć. Uwieczniono mężczyzn, którzy bez żadnych dodatkowych zabezpieczeń zrzucają śnieg z dachu. To mogło się skończyć tragicznie!

Ekstremalne odśnieżanie

Na lokalnym portalu „Dzisiaj w Gliwicach” pojawiło się nagranie, na którym widać dwóch mężczyzn odśnieżających dach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie mieli oni żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Nagranie błyskawicznie obiegło sieć, a internauci nie szczędzili komentarzy.


- Więcej szczęścia niż rozumu!
 

- Tanio i dobrze!

- Mam nadzieję, że ktoś to zgłosił gdzie trzeba, aby Panowie mogli jeszcze trochę pożyć…

- Ciekawe kto odpowie, jak coś się stanie.

Jak informuje portal „Dzisiaj w Gliwicach”, sprawą zainteresowała się już Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach.  

Odśnieżanie to obowiązek!

W zimowe miesiące, kiedy opady śniegu są częste i nierzadko intensywne, przepisy dotyczące odśnieżania nieruchomości stają się istotnym elementem utrzymania porządku i bezpieczeństwa. Właściciele nieruchomości, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych, zobowiązani są do regularnego odśnieżania budynku i posypywania chodników substancjami przeciwlodowymi, aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować nałożeniem mandatu nawet do 5000 zł! Wprowadzone przepisy mają na celu ochronę przechodniów przed potencjalnymi wypadkami związanymi z oblodzeniem czy nagromadzeniem śniegu. Dlatego ważne jest, aby wszyscy mieszkańcy i właściciele nieruchomości byli świadomi i przestrzegali tych uregulowań. Warto jednak brać pod uwagę bezpieczeństwo osób odśnieżających, o czym jak widać zapomniano w kontekście bohaterów nagrania.

Ładowanie Rozmowy